Databáze českého amatérského divadla

Texty: MAREŠOVÁ, Michaela: V Třešti se chystá festival Divadelní listí (2012). MÚ Třešť.

V Třešti se chystá festival Divadelní listí

Divadelní listí, to je název zcela nového podzimního divadelního festiválku. První ročník této přehlídky amatérského divadla se bude konat ve dnech 10. – 12. října 2012 v třešťském kulturním domě a na diváky čekají tři zajímavá představení. Jejich začátky jsou stanoveny na 19,30 hod.

Jako první se hostům představí ve středu 10. října Divadelní spolek Tyl Dačice se svou komedií Ženy Jindřicha VIII., aneb chudák král(em). Diváci zhlédnou příběh o králi Jindřichu VIII., který měl za svůj život šest řádných manželek a neurčitý počet dalších žen. Tato historická divadelní komedie všechny pobaví, a když si návštěvníci zapamatují, jak se všechny ženy jmenovaly, rozšíří si tak své historické vědomosti, a to není zas tak málo. Pokud by jednotlivé postavy připomínaly někoho ze současnosti, je to jen náhoda, protože tento příběh je z 16. století.

Na čtvrteční večer 11. října je připravena komedie Švagřičky, aneb příbuzné si nevybíráme, kterou přijede zahrát Ochotnický soubor J. K. Tyl Počátky. Francouzská komedie vypráví o tom, jak jedna pohledná sekretářka dokáže zamíchat životy tří manželských párů. Na rodinném večírku se sejdou tři bratři i se svými manželkami. Hned zpočátku je zřejmé, že švagrové k sobě právě neplanou horoucí láskou, nemluvě o tom, že své muže se snaží držet na krátké uzdě. Přímo bombou je příchod mladé vyzývavé sekretářky Natálie, která dokonale okoření rodinnou slavnost. Vyvolá paniku u přítomných mužů a z jejich nepřirozeně odmítavé reakce pojmou manželky podezření. Čí je to milenka? Dojde k překvapivým odhalením a rodinná idyla vezme za své.

Poslední večer Divadelního listí, tedy pátek 12. října, bude patřit oblíbenému Ořechovskému divadlu. Ti zahrají komedii Rychlé šípy z Oltecu, aneb Opereta třetího věku. Oltec označuje v brněnském hantecu jednu z nejstarších částí Brna. Ta také posloužila jako hlavní dějová linie celého příběhu. Slovní hříčky a častá nedorozumění obyvatelů města, z nichž jedna polovina brněnský slang užívá a druhá mu nerozumí, dokreslují kontury veselohry. Hlavní hrdiny, kteří už věkem patří mezi důchodce, spojuje pevná víra v to, že slavné Rychlé šípy pocházejí z Oltecu a ne z Prahy.

Rádi bychom třídenním divadelním maratonem potěšíli nejednoho milovníka a příznivce amatérského divadla. Všechny přivítáme v Kulturním domě v Třešti, který se po tři dny stane útočištěm pro ochotnické soubory ze širokého okolí. Vstupné na jednotlivá představení je 80,- Kč. Předprodej probíhá v informačním centru (tel. 567 234 567, info@trest.cz), kde lze zakoupit i zvýhodněné abonentní předplatné na všechna představení za cenu 150,- Kč. Vstupenky lze také rezervovat z pohodlí domu, a to online na www.vstupenky.trest.cz.


Michaela Marešová
vedoucí Odboru kultury a propagace MěÚ Třešť
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':