Databáze českého amatérského divadla

Texty: Amaterská Scéna: Šrámkův Písek 2017. AS-přehlídky a festivaly, 21.5.2017.

Šrámkův Písek 2017

Ve dnech 26.–28. května 2017 se uskuteční 56. celostátní přehlídka experimentujícího divadla Šrámkův Písek 2017. Přehlídka se bude konat v Divadle Pod čarou, Divadle Fráni Šrámka, Centru kultury města Písku a na dalších místech města.

Experimentální

Šrámkův Písek je koncipován jako přehlídka neprofesionálních divadelních souborů, jejichž inscenace se vyčleňují z tradičního proudu divadla, používají osobité a experimentální tvůrčí postupy nebo se pohybují na pomezí divadla a dalších uměleckých druhů. Přehlídka nemá věkové ani žánrové omezení, pouze není určena dětským souborům do patnácti let. Vzdělávací část přehlídky je realizována samostatně v termínu od 11. do 20. srpna jako Setkání mladých amatérských divadelníků v Šumperku S.M.A.D. 2017.

V letošním roce se uskutečnilo 12 postupových krajských přehlídek. Z těch bylo do programu celostátní přehlídky vybráno 13 nejzajímavějších inscenací amatérského experimentujícího divadla z celé republiky. Přehlídky se zúčastní přibližně 150 účastníků včetně členů souborů, pozorovatelů, lektorů a dalších hostů. Všechna představení budou hodnocena ve čtyřech veřejných diskusích lektorským sborem, jehož členy budou prof. Jan Císař, Viktorie Čermáková – Pecháčková, Ewan McLaren, Tomáš Jarkovský a Martin Pšenička.

V sobotu 28. května bude v Palackého sadech probíhat doprovodný program Šrámkův Písek – Písku, který je určen široké veřejnosti. Pro děti připraví DDM Písek dopolední tvůrčí dílny a jsou jim určena i dvě pohádková představení Divadelní společnosti Kejklíř a Divadla Continua. Odpoledne se návštěvníci mohou těšit na dobové atrakce pro malé i velké návštěvníky, exhibici skoků a salt písecké skupiny Family Of Move, scénický šerm, Divadelní skupinu Kámo, nahoď a koncert bluesové skupiny Špinavý lůzři.

Celostátní přehlídka Šrámkův Písek se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana a Evy Vanžurové, starostky města Písku, z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Centrem kultury města Písek, Divadlem Pod čarou Písek a Společností Amatérské divadlo a svět, z. s. Přehlídka probíhá za finančního přispění města Písku. Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby /www.amaterskat­vorba.cz/.

Kontakty pro média:
Alena Crhová, NIPOS-ARTAMA, tel: 604 569 781, email: crhova@nipos-mk.cz
Karel Tomas, NIPOS, tel.: 603 480 111, email: tomas@nipos-mk.cz
Josef Dušek, NIPOS, public relations, tel: 778 702 494, email: dusek@nipos-mk.cz

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:
PISEK2017-PLAKAT-PROGRAM-FB-zd5na.pdf
PISEK2017-PLAKAT-VEREJNOST-FB-0y30r.pdf
PISEK2017-POZVANKA-wklu3.pdf
SMAD-2017-prihlaska-4is5e.pdf
SMAD-nabidka-dilen-2017-ryzim.pdf
SP-2017-Programova-brozura-ahxvm.pdf
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':