Databáze českého amatérského divadla

Texty: FEMAD ČESKÁ TŘEBOVÁ 2017 - program

FEMAD ČESKÁ TŘEBOVÁ 2017

Program:

Čtvrtek 1. 6. 2017 v 19.00 hod. Malá scéna Česká Třebová
Divadlo Jesličky Josefa Tejkla Hradec Králové
Martin McDonagh - Poručík z Inishmoru
Slavná ďábelská groteska jednoho z nejhranějších současných autorů, která se odehrává na malém irském ostrově Inishmoru.
Hrdiny hry jsou vedle prostých, po klidu toužících vesničanů, pubertální anarchistka a mladistvý terorista, jejichž vzájemná láska je sice silnější než láska k všeobecně vážené teroristické organizaci, ne však silnější než cit k jejich milovaným, huňatým, nevinným, čtyřnohým, mňoučícím kamarádům. Takže - Kdo zabil Prcíka Tomeše? - to je oč tu běží.
Zbraně, láska, mrtvoly, gagy, zvířátka, výstřely, mučení, polibky. Poručík z Inishmoru!
UPOZORNĚNÍ: TOTO PŘEDSTAVENÍ NENÍ VHODNÉ PRO OCHRÁNCE ZVÍŘAT A PRO OSOBY MLADŠÍ 15 LET! V PŘEDSTAVENÍ ZAZNÍ NĚKOLIK VÝSTŘELŮ A MNOHO VULGARISMŮ – NENÍ PROTO VHODNÉ ANI PRO KARDIAKY A OSOBY CITLIVÉ NA TENTO ZPŮSOB VYJADŘOVÁNÍ!
Režie: Josef Jan Kopecký


Pátek 2. 6. 2017 v 10.00 hod. Malá scéna Česká Třebová
Divadlo KoMa Praha
David Auburn – Důkaz
Catherine, dcera geniálního matematika, který svoji genialitu vykoupil šílenstvím, stojí po smrti svého otce na rozcestí svého života. Zdědila po otci talent, zdědila i jeho šílenství? Psychodrama, které nahlíží do osamělé duše géniů, kteří musí bojovat nejen proti celému světu, ale hlavně sami proti sobě.
Režie: Milan Šebo

Pátek 2. 6. 2017 v 15.00 hod. Malá scéna Česká Třebová
Ty-já-tr/HROBESO Praha
F. M. Dostojevsjij – Bratři Karamazovi
Člověka stvořil Bůh. Snad. Ďábla zaručeně člověk, a k obrazu svému. Morálka padne, jako zanikají geologická období a pak už bude vše dovoleno. Ale co všechno se dá odpustit a proč? Bůh či nebůh?! Svědomí, čest, láska, vina a trest v divadelní adaptaci slavné románové kroniky.
Režie: Luděk Horký

Pátek 2. 6. 2017 v 19.30 hod. velký sál KC Česká Třebová
Divadelní soubor Vicena Ústí nad Orlicí
Na motivy hry Ladislava Stroupežnického – Naši Naši Furianti
Stroupežnického hra Naši Furianti je "obraz života české vesnice".
Režie: Lenka Janyšová


Sobota 3. 6. 2017 v 10.00 hod. Malá scéna Česká Třebová
Divadlo Exil Pardubice
Anton Pavlovič Čechov – Racek
Já miluji jeho, ty miluješ mě a nikdo není šťastný. Každý hledá to, co mu chybí. Komedie o nenaplněné lásce, snaze o úspěch v tvorbě nebo na divadelních prknech a o touze po opuštění nudného života.
Režie: Kateřina Prouzová

Sobota 3. 6. 2017 ve 14. 00 hod. velký sál KC Česká Třebová
KDS EFFRENATA Žďár nad Sázavou
J. Mifková a KDS EFFRENATA – Dýchej
Dvě úplně obyčejné dospívající holky, Charlén a Sarah, které se jednoho dne setkají ve školních lavicích. Příběh začíná. Vlak se rozjíždí plnou parou vpřed. Není zastávky. Jen začátek, cesta a konec. Nelze zastavit, vystoupit, přesednout, nebo změnit trasu. Příběh, který by se mohl stát i Tobě. Příběh, který se tě dotkne a zůstane rozhodně v paměti.
Režie: Jana Mifková

Sobota 3. 6. 2017 v 19.30 hod. Malá scéna Česká Třebová
Divadelní soubor Domu kultury Střelnice Rumburk
Gérald Sibleyras, Jean Dell - Půldruhé hodiny zpoždění
Manželé Sansieuovi byli pozváni na slavnostní večeři ke svým přátelům, jenže ne oba sdílejí nadšení z této návštěvy a to dá podnět k zásadní rekapitulaci jejich společného života. A k pokusu o jeho regeneraci. Podaří se jim?
Režie: Daniel Nedvídek


Neděle 4. 6. 2017 v 10.00 hod. Malá scéna Česká Třebová
Divadlo Exil Pardubice
Jiří Pokorný – Domov můj
Bezdomovecká gangsterka jako vystřižená z filmů Quentina Tarantina. Čtyři bezdomovci chodili nocovat na hřbitov. A chodili by tam dodnes, kdyby jednoho dne nenarazili na igelitku plnou peněz…
Režie: Vladislav KracíkNa všechna představení vstupné zdarma.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':