Databáze českého amatérského divadla

Texty: Amaterská Scéna: Derniéra prvního světového můvíkálu Kozy a Kvéry. AS-Aktuality 18.2.2017.

Derniéra prvního světového můvíkálu Kozy a Kvéry

Bio divadlo Napříč.cz uvede v prostorách divadla BURANTEATR ve čtvrtek 9. března 2017 ve 20 hodin derniéru prvního světového můvíkálu Kozy a Kvéry 4, Pomstychtivá Nut Queen bude naposledy usilovat o zaslouženou a krvavou vendetu ve volném pokračování divadelní akční série Kozy a Kvéry, která inspirovala samotného Quentina Tatantina.

Činoherní

“Scénář inscenace Kozy a Kvéry 4 převzal formát agentských béčkových thrillerů z televizních obrazovek a filmových pláten a vynesl jej na světla divadelních reflektorů. Obvykle se divadlo inspiruje v klasických či hodnotných filmech, zde je naopak záměrně inspirováno zábavou tzv. pokleslou,” uvádí vybraný žánr režisér inscenace Robert Král.

“Z prvoplánově brakové podívané se vyklubalo monumentální nekonvenční dílo, které po všech stránkách představuje zatím největší projekt bio divadla Napříč.cz,” shrnuje herečka a členka štábu Nikola Linhart. V sofistikované fabuly hry se pojí hořká misantropie se smyslem pro bizarní humor dvojice scénáristů Roberta Krále a Tomáše Hůska, jejichž kontroverzní hry (Romance lehké perverze a Kompost) v minulých sezónách plnily sály brněnských divadel náruživými diváky až po stropy. Nyní se tito autoři spojili, aby zbořili hranice mediálních forem a vytvořili nadčasové propojení filmového exploatačního žánru nikoliv na stříbrném plátně, ale na prknech, která znamenají svět. Multimediální divadelní epos/patos využívá prostornou členitou scénu, tři zpětné projekce v kombinaci s divadelním osvětlením, kompozici hudebního a zvukového soundtracku a samozřejmě neotřelé a odvážné výstupy všech aktérů.

Parodická parodie na parodie nebo také céčkový thrillerový akčňák, ve kterém se snoubí vše, co brakový snímek potřebuje: übersexy prcinky s kvérama, honičky, střílečky, mafiánští bossové bez tváří, levná rychlokvašená produkce, podivná jména hlavních postav, nepochopitelné filmové efekty, výbuchy a samozřejmě souboj na střeše jedoucího vlaku. To vše zabaleno v úhledném balíčku jevištní krásy alternativních her za využití divadelní řeči, surrealistické stylizace a hravých replik. Děj se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti. V roce 2037 bojují vládní tajné služby s globální hrozbou obchodu s lidskými identitami, tato válka se odehrává na pozadí osobních zájmů, krvelačných vendet a boje o holý život tří hlavních hrdinek.

Odkazy: Stránka inscenace: http://www.napric.cz/kozy-kvery-4
Rezervace vstupenek: http://www.napric.cz/…ce-vstupenek
Událost na FB: https://www.facebook.com/…81292065496/

Kontakt: Jitka Kolářová jitkakolarova13@gmail.com ( 420)721466475
http://www.napric.cz/kozy-kvery-4

Autor: Amaterská Scéna

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':