Databáze českého amatérského divadla

Texty: STUCHLÍKOVÁ, Hana: Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl v roce 2016

Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl v roce 2016
Činnost divadelního spolku v Josefově Dole je různorodá a přináší do našeho údolí řadu kulturních aktivit. Kromě vlastní divadelní činnosti, zveme i další divadelní spolky k hostování, podílíme se i na akcích pořádaných dalšími subjekty. Program divadla začíná v zimě, v období zimních prázdnin, v únoru a březnu.
V letošním roce měli diváci možnost shlédnout např. zajímavou hru ochotníků z Jilemnice Petrolejové lampy, děti Kašpárkovu pohádku a v rámci Noci s Andersenem Pohádku o víle, z obce Rakousy přivezli ochotníci pro naše publikum vynikající komedii Světáci, z Rokytnice přijeli do našeho divadla s komedií Slaměný klobouk.
V divadle jsme zažili i slavnostní premiéru filmovou. Studenti filmové akademie z německého Výmaru v Josefově Dole natočili krátký scifi film a do dvou rolí obsadily členky našeho spolku Marušku Fejfarovou a Janu Řeřichovou. Světová premiéra filmu Inklutanten se uskutečnila právě v našem Josefodolském divadle za účastni všech tvůrců filmu i jejich pedagogů a přátel.

Další významnou akcí je každoroční pořádání Krajské přehlídky venkovských ochotnických souborů Josefodolské divadelní jaro, jehož 26. ročník proběhl ve dnech 6.5. - 8.5. Jde o přehlídku postupovou na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou a její organizace je pro členy spolku velmi náročná. Letos se přehlídky zúčastnilo osm soutěžních souborů a program byl pro diváky atraktivní.
Josefodolští ochotníci ovšem také zkoušejí, každoročně nastudují novou hru a letošní premiéra se uskutečnila v sobotu 9.7. Detektivní komedie Paní Piperová zasahuje je značně oddechové téma, ale i u takového žánru je třeba hrát s plným nasazením. Během roku jezdíme rovněž na zájezdy se svými inscenacemi, tzv. „štace“, za zmínku stojí účast na Letních Shakespearovských slavnostech v Jihlavě, kde jsme uvedli komedii Dobrý konec všechno spraví.
V září v našem divadle vystoupil spolek Dipona z Louňovic se dvěma jednoaktovkami Pět dolarů za lásku a koncem října Rádobydivadlo Klapý přijelo do Josefova Dolu s vynikající inscenací Rozmarné léto Vladislava Vančury
V závěru roku každoročně připravujeme kulturní program ve spolupráci s kulturní komisí Obecního úřadu v Josefově Dole a tak tomu bude i letos. Program už je připraven a diváci si budou moci vybrat z pestré nabídky.
V našem divadelním spolku v polovině listopadu nastala změna ve vedení souboru, na výroční schůzi byl zvolen nový výbor spolku ve složení Hanička Dohnalová, Gabriela Tahalová, Hana Stuchlíková, MUDr. Karel Stuchlík a Karel Stuchlík ml. Hospodářkou byla zvolena Denisa Svárovská. Děkujeme Markétě Počekajlové za dosavadní dlouholeté vedení spolku a rovněž i dalším dlouholetým členkám výboru Aleně Miksové a Heleně Košteynové.
Chci tímto poděkovat i majitelům budovy divadla, manželům Verhoefovým, za spolupráci a podpoře ochotnického divadla v naší obci. Děkujeme i Obci Josefův Důl a to především za finanční podporu naší činnosti. Bez mnohých dalších sponzorů a podporovatelů by činnost divadla v Josefově Dole byla velmi obtížná a tudíž děkujeme všem, kteří nás jakkoli podporují a zveme všechny naše příznivce do divadla v Josefově Dole. Rádi vás uvítáme.
Za DS J. K. Tyl Josefův Důl Hana Stuchlíková, jednatelka spolku
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':