Databáze českého amatérského divadla

Texty: Festival studentských divadel v Celetné (2015). www.informuji.cz.

Festival studentských divadel v Celetné

25. říjen

Akce v MČ Praha 1

Nezávislá umělecká skupina OLDstars tradičně pořádá na sklonku října Festival studentských divadel v Celetné, který se letos uskuteční již popáté. Záštitu projektu laskavě udělil ministr kultury Daniel Herman, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Nezisková divadelní přehlídka bude probíhat od 25. do 27. října 2015. Divákům v prostředí profesionálního divadla nabídne výběr z aktuálního divadelního repertoáru pořádající skupiny a rovněž zajímavé inscenace dalších spřátelených studentských souborů.

Mezi pražskými soubory se představí Dismanův rozhlasový dětský soubor, dále soubory Nenalezen, Sdřevíček a KoMa. Přehlídku zpestří také mimopražské soubory KLENBA z Plzně a Ódeyon z Ostravy. Divadelní studentský maraton představí během tří dní celkem 21 inscenací. Diváci se mohou těšit na hry inspirované klasiky, jako jsou William Shakespeare, Viktor Dyk nebo Luis Pergaud. Nebudou ale chybět ani hry od současných autorů.

Studenti se mimo jiné představí ve hrách Gillese Dyreka, Davida Ivese, či běloruského autora Andreje Ivanova a v repertoáru se objeví také autorské hry od samotných účastníků festivalu Oskara Bábka, Václava Valtra a Petra Setvína. Každý si pestré nabídce inscenací rozhodně najde tu svou. Celetná letos nabídce nepřeberné množství žánrů od dramatu, přes komedii až po dětské představení, které pobaví i dospělé. Slavnostního ukončení festivalu se ujme hudební skupina H2Oi.

https://www.facebook.com/FestivalvCeletne?ref=hl

Více informací o akci Festival studentských divadel v Celetné na www akce
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':