Databáze českého amatérského divadla

Texty: MATĚJČEK, Jiří: Pozvánka do Václavova. AS-Aktuality, 24.10.2016.

Pozvánka do Václavova

O Václava z Václavova 2016

Činoherní | Hudební | Soubory | Studentské


Rok se s rokem sešel a nás už zase, letos po desáté, čeká václavovské setkávání s divadlem a jeho přáteli.

Soutěžní přehlídka ochotnických souborů O Václava z Václavova 2016 začíná v sobotu 12. listopadu a poběží v rychlém sledu až do neděle 20. listopadu. A tentokrát se celá odehraje v kulturním domě ve Václavově. V tomto maratonu divadel na nás čekají mnohé divadelní žánry – drama i komedie, muzikály, zpracování klasických děl do moderního hávu a samozřejmě i výpravné pohádky pro malé diváky.

V průběhu roku naši zástupci jezdili po divadelních festivalech a vybírali zajímavé kousky, které určitě stojí za vidění. Letošní program určitě příjemně překvapí příznivce hudebních divadel. Hned první sobotu domácí soubor zopakuje operetku Na tý louce zelený, v neděli a v pondělí divadelníci z Hradce Králové oživí v muzikálu slavné Bídníky, ve čtvrtek nadnesou Přerovští v mrazivém hudebním duchu téma o životě a naději Honzo, vstávej a v pátek vám zazpívá Kočovné divadlo Ad Hoc veselou operu Zmrazovač o osudech mafiánského klanu v době prohibice.

Pokud upřednostňujete spíše činohru, můžete se přijít zasmát třeba na sobotní bláznivou komedii Prokletí rodu Baskervillů či černou komedii Hrdina západu souboru z Jindřichova Hradce. Postřelmovský Hokus pro vás zase nachystal hororovou hru Hotel Infercontinental. Vážnější téma, ze kterého vás bude mrazit v zádech, rozebírá velmi zajímavá hra Veroničin pokoj divadelního souboru Kroměříž.

Naše malé návštěvníky zveme na nedělní a čtvrteční pohádky. Půjde v nich o boj mezi statečnými hrdiny a nadpřirozenými bytostmi o přízeň víl i princezen. Neohroženě se princ, Mikeš i Honza utkají o přízeň svých dam s nadpřirozenými bytostmi i loutkovými nepřáteli.

Celý týden nás svým iluzionistickým uměním bude provázet kouzelník Adam Kotinský, který nás pobaví předváděním obdivuhodných čísel na jevišti nebo i v předsálí kulturního domu ve Václavově a zpříjemní pauzy mezi jednotlivými inscenacemi.

Boj o divadelní sošku Václava, patrona Václavova i celé země, bude zajímavý a urputný. V týdenním klání se o něj utká 13 inscenací pro dospělé a 3 pohádky. Rozhodně by to ale nebylo možné bez obětavé práce mnoha členů ochotnického divadla Václav, kteří zajišťují zázemí přehlídky a utváří neopakovatelnou atmosféru celého festivalu. Stejně tak bychom se neobešli bez podpory mnoha sponzorů, jejich finančních i věcných darů, a zejména bez finanční podpory Olomouckého kraje a města Zábřeh.

Divadelní přehlídka by sama o sobě také nebyla dokonalá bez účasti vás, diváků. Doufáme, že jí zachováte stejnou přízeň jako v minulých letech. Přijeďte se pobavit, zasmát, pobrečet si. Nasajte trochu z té neopakovatelné atmosféry a rozhodněte svým hlasováním o Ceně diváka pro nejzajímavější dílo přehlídky.

Moc se na vás, vážení a milí divadelní nadšenci, těšíme. Nashledanou v listopadu ve Václavově.

Autor: Jiří Matějček
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':