Databáze českého amatérského divadla

Texty: Poděbrady, FEMAD 2016 - soutěžní představení. Web FEMAD.

Soutěžní představení

V roce 2016 na přehlídce FEMAD vystoupí tyto soubory:

Broukovcovo Kamdivadlo Česká Kamenice - J. Střelka: Zahraj ty Ejsíky
Po čtyřech letech se v programu znovu objevuje monodrama, tentokrát dokonce autorské. Podaří se Jaroslavu Střelkovi při jeho poděbradské premiéře najít v publiku dobrou, rockovou odezvu?

DS Kroměříž - Ira Levin: Veroničin pokoj
Spřátelený soubor z Kroměříže není třeba představovat. Ti, kteří si pamatují spíše jejich komediální kusy, budou možná tentokrát překvapeni, ale rozhodně se můžeme těšit na skvělý zážitek, tentokrát navíc umocněný bezprostředním kontaktem díky uvedení v aréně.

Divadlo Stodola Jiříkovice: Rebelové ze Stodoly
Stodola si již podruhé vydobila účast na FEMADu vítězstvím na festivalu Ludmily Cápkové. A i tentokrát jde o muzikál podle filmové předlohy.

DS Lázně Toušeň - T. Pratchet, S. Briggs: Mort
Na českých divadelních prknech jsou adaptace humoristických fantasy Terryho Pratcheta velice oblíbené, i na FEMADu jsme se s nimi již setkali. Tentokrát s jednou z nich přijede toušeňský soubor, který nám také není neznamý. Takže se jedná o dvojnásobný návrat na poděbradská prkna.

Divadlo Exil Pardubice - L. Lochhead: Perfect Days
Rovněž pardubický soubor se bude do Poděbrad "vracet" už poněkolikáté. Letos s hrou Perfect days, kterou upravila poděbradská rodačka Alice Nellis.

DS Zmatkaři Dobronín - S. Stephenson: Vzpomínky na vodě
Ani Zmatkaři nejsou na FEMADu žádnými nováčky. Při své letošní účasti se budou prezentovat hořkosladkou komedií Vzpomínky na vodě.

DS Vojan Desná - R. Howdon: Úžasná svatba
Členové DS Vojan Desná patří dlouhá léta k věrným účastníkům festivalu. Letos poprvé na něm také vystoupí a to s osvědčenou komedií Úžasná svatba. Podařilo se jim zúročit zkušenosti nasbírané v našich seminářích?

Divadlo Jesličky Josefa Tejkla Hradec Králové - Yasmina Reza: Bůh masakru
Královehradecké divadlo při ZUŠ Střezina se na FEMADu objeví poprvé, ale Boha Masakru už jsme zde viděli a hlavně jsme měli tu čest s Josefem Janem Kopeckým, který je režisérem této inscenace. Dosáhne i letos na nějakou z cen?
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':