Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kopřiva nabídne to nejlepší z alternativní scény. Tisková zpráva z webu města Kopřivnice, 23. 4. 2014.

Tiskové zprávy

23. 4. 2014

Kopřiva nabídne to nejlepší z alternativní scény

V pátek a sobotu 25.-26. dubna se uskuteční 28. ročník tradiční kopřivnické přehlídky netradičních divadel Kopřiva 2014. Věhlasný festival v dramaturgii Jiřího Cachnína letos divákům nabídne osm divadelních představení plus tři doprovodné koncerty.

Kopřiva je jednou z nejstarších divadelních přehlídek u nás a každoročně na ni míří milovníci alternativních a experimentálních divadel z dalekého okolí. Vznikla v roce 1987 jako iniciativa amatérského divadelního souboru Šok působícího při mládežnickém M-klubu, centru místní alternativní kultury. V 90. letech přesídlila z komorní scény do kulturního domu a stala se jednou z nejvýznamnějších kopřivnických akcí. Od roku 1995 jsou na Kopřivu zvána zahraniční divadla, zpočátku jen slovenská, ale později se v rámci festivalu prezentovali i umělci z Polska, Ruska nebo Japonska. Letošní ročník uvede hry čtyř českých a čtyř slovenských divadel, která se představí na třech scénách. Většina představení se odehraje v místním katolickém domě, jedno zaplní velký sál kulturního domu a dvě zavedou diváky do sousedního Štramberka.

První den přehlídky se můžete nechat zlákat představením pro děti Pes (prí)tulák v podání Divadla PIKI, hororovým příběhem Žena v čiernom Divadla Kontra, veselou žilinskou legendou Kata dcéra kata, tragikomickou biografií Hugo Haase v podání Divadla Plyšového medvídka či dvěma báječnými koncerty Galia´s brothers a kapely Poslední výstřel. Druhý den je na programu loutkový Malý princ Víti Marčíka mladšího, Erbenova Kytice jako semaforský muzikál zlínských studentů a dvě velká představení známých ruských autorů: Divadlo Petra Bezruče z Ostravy přiveze hru Strýček Váňa a bratislavské Túlavé divadlo uvede Cafe Dostoyevski. Festival nevšedních zážitků v sobotu v noci uzavře koncert folkové skupiny Vrkoč. Přepravu mezi jednotlivými scénami budou zajišťovat bezplatné autobusy.

Přestože je přehlídka nesoutěžní, také letos na ní budou uděleny ceny. O dvou z nich - za tvůrčí přínos a za nejlepší herecký výkon - rozhodne odborná porota složená z divadelních teoretiků a dramaturgů, o třetí budou hlasovat samotní diváci. Bližší informace naleznete na www.koprivafest.cz.

Kopřiva - přehlídka netradičních divadel

Ing. Mgr. Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
tel.: 556 879 439, 733 145 668
lucie.petrickova(zavináč)koprivnice.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':