Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, Redakce: Ty-já-tr uvede v Činoherním klubu Tři mušketýři. Scéna.cz – 1. kulturní portál, 16. 1. 2013

Ty-já-tr uvede v Činoherním klubu Tři mušketýři

V neděli 20. ledna 2013 od 19:30 h se v rámci přehlídky „Činoherní klub uvádí:“ představí generační divadelní soubor Načerno z pražského Radaru.

Inscenace TŘÍ MUŠKETÝRŮ měla v Radaru premiéru v dubnu 2011 a vznikla z dramatizace Daniela Hrbka a Jiřího Janků. Se souborem NAČERNO, jenž je součástí zdejšího Divadelního souboru Ty-já-tr, ji nastudoval Luděk Horký.

Divadelní soubor Ty-já-tr vznikl v roce 1988 a založila jej Radka Tesárková. Soubor si našel své místo v kulturním životě městské části Praha 7 a dobré jméno má také mezi dětskými a mladými soubory celé České republiky. Předmětem jeho činnosti je především dramatická výchova. Na vedení souboru spolupracuje patnáct pedagogických a uměleckých pracovníků, absolventů a studentů vysokých a uměleckých škol (DAMU, Státní konzervatoř, PF UK, FF UK).

NAČERNO je generační divadelní soubor, v němž se věk aktérů pohybuje převážně mezi 18 a 22 lety. O své inscenaci Tří mušketýrů soubor píše: „Klasika, která se splašila dřív než D´Artagnanův kůň a kterou už nikdo nezkrotí.“

Činoherní klub uvádí: Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2013 se uskutečňuje za finanční podpory MK ČR.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':