Databáze českého amatérského divadla

Texty: MARKOVÁ, Dana: Soubor Vicena polechtá bránice Moliérem. Orlický deník, 23. 1. 2011

Soubor Vicena polechtá bránice Moliérem

Dobruška - Moliérovu komedii uvedou ústečtí ochotníci.

Lidské sobectví, chamtivost, hloupost. Vlastnosti nadčasové - byly, jsou a budou. Díla, která je dokážou podat s humorem, „vysmát se jim do očí“, neztrácí na aktuálnosti. Mezi ta nejzdařilejší patří Moliérův Zdravý nemocný. Nová scéna Společenského centra Kina 70 v Dobrušce se může směle měřit s divadly v krajských městech, slavnou Moliérovu komedii o třech dějstvích s tancem a zpěvem zde uvedou v neděli od 18 hodin.
Divadelní soubor Vicena z Ústí nad Orlicí, který bude v Dobrušce hostovat, je zárukou kvality. Během svého dlouhého trvání (vznikl v roce 1896) sehrál více než 500 premiér, pravidelně se účastní přehlídek a festivalů. A s úspěchem. Za provedení hry Zdravý nemocný získal hned několik ocenění.

Na krajské postupové přehlídce v Třešti získala Helena Lochmanová cenu za nejlepší ženský herecký výkon a Tereza Blažková, Jarmila Janáková a Jan Štěpánský čestná uznání za herecký výkon. Na XIII. Štramberské divadelní přehlídce amatérských divadelních souborů získal Jan Štěpánský 1. místo v kategorii nejlepší mužský herecký výkon a soubor získal další medailová umístění v několika kategoriích (celkové umístění, cena diváka, režie a scéna). Další ocenění této inscenace získal soubor na IV. ročníku soutěžní přehlídky ochotnických souborů O Václava z Václavova, odkud si kromě ceny za kostýmy (Věra Hánělová a soubor) odvezli čestná uznání za herecké výkony Jarmila Janáková a Jan Štěpánský.

Tato ocenění hovoří za vše. Soubor, který je uznáván odbornými porotami i diváky (stačí se podívat na „webové vzkazy“) a jedna z nejlepších komedií slavného dramatika, to je pro publikum slibná kombinace.

Dana Marková

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':