Databáze českého amatérského divadla

Texty: PAPÁČEK, Josef: Smutná zpráva: Odešla Eva Veverková. Orlický deník, 4. 8. 2012

Smutná zpráva: Odešla Eva Veverková

Ústí nad Orlicí - Nejen taneční svět zasáhla v pondělí odpoledne velmi smutná zpráva. Svůj poslední tanec dotančila pedagožka, choreografka a zakladatelka souboru C-Dance Eva Veverková.

Odešla ta, která se celá léta snažila přetvořit Ústí nad Orlicí ve východočeské centrum moderního tance. Ta, která sbírala taneční ocenění po celé republice. Ta, kterou jako českou neprofesionální osobnost z tanečního světa znali v zahraničí. Ta, která se odmítla zařadit mezi profesionály…
Eva vychovala nejen své nástupkyně, ale i taneční pedagožky pro jiné ZUŠ, profesionální tanečníky, kteří působí doma i v zahraničí, z její školy vyšli i choreografové působící na profesionálních scénách.

Přestože měla nespočet nabídek působit na profesionálních scénách v Praze, Brně, Plzni, Liberci, s díky je odmítala. Nedokázala opustit své rodné město, kterému zůstala věrná… Své ,,lásce", tanci, obětovala doslova všechno.

Pár slov o Evě opravdu napsat nejde. Zbývá jen poděkovat, poděkovat za vše, co udělala pro taneční obor ústecké základní umělecké školy, soubor C-Dance, město Ústí nad Orlicí, Pardubickýkraj, ale i pro českou kulturu, rozvoj moderního tance a zviditelnění České republiky v zahraničí.
Poslední rozloučení s Evou Veverkovou, která věnovala celý svůj život tanci, proběhne v obřadní síni v Ústí nad Orlicí v pondělí 6. srpna od 11 hodin.

Za soubor C-Dance JOSEF PAPÁČEK
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':