Databáze českého amatérského divadla

Texty: Lanškroun, Bez zábran, (daf, ina): S Modroočkem děti zazářily na přehlídce škol. Orlický deník, 6. 11. 2010

S Modroočkem děti zazářily na přehlídce škol

Lanškroun/M. Třebová /FOTOGALERIE/ – Děti ze speciálních škol z Pardubického a Jihomoravského kraje se ve čtvrtek představily při pátém ročníku přehlídky Kukátko 2010 v Moravské Třebové.

Publiku se velmi líbilo představení žáků ze Základní školy speciální v Lanškrouně, kteří přijeli se zhruba čtvrthodinovým představením Z deníku kocoura Modroočka.

Školáci vystoupili s hranými scénkami, zatancovali a nechyběly ani písničky. Vyhráli všichni, projevili totiž kus odvahy a talentu.

Publiku se velmi líbilo představení žáků ze Základní školy speciální v Lanškrouně, kteří přijeli se zhruba čtvrthodinovým představením Z deníku kocoura Modroočka. Předlohou jim byla známá knížka Josefa Koláře, kterou do muzikálové podoby zpracoval Marek Eben. Hlavním hrdinou pohádky je malý kocourek Modroočko, který se seznamuje se světem lidí a koček. V představení o Modroočkovi vystupuje sedm dětí z lanškrounské školy, režijně je vedl Radim Vetchý. „Během minulého školního roku jsme vystupovali s divadelním představením Zahrada na motivy knížky Jiřího Trnky, kterou jsme si upravili. Bylo to představení velmi úspěšné.

Zúčastnili jsme se také jako hosté místního kola Kukátka pro děti ze základních škol. Z Modroočka jsme původně nacvičili jen jednu část, tanec kocourka s Kiki, poté vznikl nápad realizovat muzikálové představení, s nímž jsme byli v Moravské Třebové,“ uvedl pedagog. Z cédéčka o Modroočkovi, které bylo natočeno se známými herci Martinem Dejdarem nebo Oldřichem Havelkou, byly vybrány pasáže, které dětem „sedly na míru“ a zvládly je dobře zahrát. „Dialogy jsou v originále poměrně složité, proto jsme zmíněné pasáže nejdříve naposlouchali a děti pak svými slovy řekly jejich obsah. Z jednoduchých vět vznikl scénář, který jsme nacvičovali ve škole a děti se jej také učily doma s rodiči. Co se týče tanečních choreografií, základ byl duet Kiki a Modroočka, ty další jsme postavili na žákovi Miroslavu Šotolovi, který je velmi pohybově nadaný,“ dodal Vetchý.

O vystoupení už projevilo zájem občanské sdružení z Janova u Litomyšle, které by jej chtělo zahrát dětem na rehabilitačnímpobytu, Lanš〜krounští také plánují Modroočka zahrát seniorům v penzionu a prezentovat se s ním na Kopě.

(daf, ina)

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':