Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, Redakce: Ostrý večer v klubu. Scena.cz – 1. kulturní portál, 17. 4. 2012

Ostrý večer v klubu

Činoherní klub uvádí: OSTRÝ VEČER V KLUBU, v neděli 22. dubna 2012. Představení kabaretního typu složené podobně jako koláž z jednotlivých zdánlivě nesourodých výstupů. Tematem večera je setkání různorodosti ve formě jeho částí. Experimentálně se tak snažíme hledat souvislosti v tematech, kterÁ vznikají v produkci amatérského a improvizačního divadla.

Samotnému představení konanému od 19.30 předcházejí tři odpolední dílny vedené některými vystupujícími. Tyto dílny mají svůj otevřený možný přesah až do večerního představení. Přesto je představení na těchto dílnách nezávislé. Dílny jsou spíše nadstavbou pro diváka, který by si chtěl vyzkoušet něco nového a zároveň se spoluzapojit do večerního představení.

Program dílen
15:00 - 18:00
• IMPROVIZAČNÍ MINI-DIGI-WORKSHOP - Adrenalinovému kulinaření bude předcházet improvizační mini-digi-work-shop, kdy si budete moci na vlastní husí kůži vyzkoušet jaké to je, oblékat se do hřejivé rádiovlny a čelit aprílovým trakařům. Přezůvky a radiovky s sebou.
• TVŮRČÍ PSANÍ VEDENÁ A INSPIROVANÁ JONÁŠEM ZBOŘILEM
• DÍLNA ANIMAČNÍCH HRÁTEK - Osvojte si základní principy animace. S trochou hravosti vdechneme předmětům kolem sebe život. Přesvědčte se o tom na vlastní kůži. Popusťme uzdu své fantazii a cokoli se může stát skutečností. Cílem je se bavit nad vytvářením a prezentací krátkých scének.
Cena každé 3 hod. dílny je 90 Kč (vstupné na Čk uvádí). Účastníci dílny mají pro pak volný vstup na večerní program. Maximální počet účastníků v jedné dílně je 8.

Program večera 19:30 - 23:00

• THEATROPARTY - STEREOTYP
Jevištní vizualizace tak, jak je znáte ze své koupelny. Stereotyp si nezaslouží pejorativní zabarvení! Stereotyp není nebezpečný! Chodit do divadla je taky stereotyp! Námět a režie: Veronika Kellnerová. Hrají: Hana Černá, Vladimír Černý, Tereza Joslová, Radka Kočudáková, Kristýna Lišková.
• DS NU JO (Plzeň) - JÉZUSKONTE MARJAPANO
Inscenace Hany Habrychové-Koutové inspirovaná Mechanickými texty Josefa Hiršala a Bohumily Grögerové. Režie: Hana Habrychová-Koutová. Hraje: Hana Habrychová-Koutová
• NEDĚLNÍ CHVILKA POEZIE
Jonáš Zbořil /scénické čtení vlastních básní
• DIGESTORIES - radioskotačení s Karlem a Jakubem
Dvojice nezkrotných improvizačních rádiodiletantů se publiku pokusí poodhalit pokličku pod svou kuchyní vtipu a slovního šermu. Jako digestoř odsává pachy z vaší kuchyně, a jako trávicí ústrojí dobré přijme a zlé vyvrhne, tak i náš program bude působit ve vašich miskách a talířích. Od mrkvofonu vás bude uvádět a vnímat Jakub Skalák a oslovovat a šimrat Karel Žďárek. Adrenalinovému kulinaření bude předcházet improvizační mini-digi-work-shop, kdy si budete moci na vlastní husí kůži vyzkoušet jaké to je, oblékat se do hřejivé rádiovlny a čelit aprílovým trakařům. Přezůvky a radiovky s sebou.
• ŠANSONY
Alena Bazalová v doprovodu Petra Ožany. Šansonová zpěvačka zpívá písně známých autorů.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':