Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, Redakce: Libor Ulovec ve 30 postavách. Scena.cz – 1. kulturní portál, 20. 4. 2010

Libor Ulovec ve 30 postavách

V neděli 25. dubna 2010 bude jeviště Činoherního klubu opět patřit přehlídce ČINOHERNÍ KLUB UVÁDÍ:. Tentokrát se zde představí soubor Divadlo SoLiTEAter / Praha, který uvede inscenaci Douga Wrighta: Svou vlastní ženou (I Am My Own Wife). Překlad Adam Novák / režie Kolektiv ; realizace Jana Hradecká, Jakub Vyplel a Libor Ulovec. Hraje Libor Ulovec.

Představení Divadla SoLiTEAter bylo oceněno jako nejlepší amatérská činoherní inscenace 2009 na celostátní přehlídce Divadelní Děčín 2009 a nominováno do hlavního programu 79. ročníku festivalu Jiráskův Hronov.

Divadelní hra pro jednoho herce je koláží ze života nejznámějšího berlínského transvestity Charlotty von Mahlsdorf (1928-2002), narozeného jako Lothar Berfelde, tak jak jej autor zpracoval podle svých rozhovorů s hlavní postavou, zpráv v tisku, televizních show a dalších materiálů, a vypráví fascinující životní příběh muže, který v ženských šatech dokázal přežít represe nacistického i komunistického režimu. Drama bylo v roce 2004 oceněno Pulitzerovou cenou a její newyorské provedení v témže roce prestižní cenou Tony.

Hlavní postava představení, Charlotte von Mahlsdorf, je nejznámější východoberlínský transvestita, původním jménem Lothar Berfelde. Jako sběratel užitného umění z období tzv. Gründerzeit (1890-1900) založil známé Gründerzeit Museum. V roce 1992 byl oceněn Spolkovým křížem za zásluhy.

Autor Doug Wright je významný americký dramatik současnosti, filmový scénárista a libretista. Je držitelem ceny Obie za divadelní hru Quills (česky Perem markýze de Sade), též úspěšně zfilmovanou, a autorem dalších ceněných her „Unwrap Your Candy“, „Watbanaland“ nebo „Grey Gardens“.

Libor Ulovec, který v inscenaci ztvárňuje přes 30 postav, je civilním povoláním advokát, jako amatérský herec působí též v divadelním souboru Pibimpap-Rizoto (www.pibimpap.cz). Představení Svou vlastní ženou je jeho prvním pokusem vykročit ze škatulky výlučně komediálního žánrového herectví k dramatickým rolím.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':