Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, Redakce: Doubkowa hole má. Scena.cz – 1. kulturní portál, 25. 10. 2011

Doubkowa hole má

Činoherní klub uvádí: v neděle 30. října 2011 od 19:30 h - Nejhodnější medvídci. Ty se představí s inscenací Leo Eggersteina: DOUBKOWA HOLE MÁ. Velmi pomalá hra o naději a lásce. O dnech, kdy ženy vypráví o svých životech podle obrazů a symbolů vytetovaných na svém těle. Kérka jako kronika i akční plán. Režie: Dan Vavřík / Hrají: Irena Holemá, Klára Doubková, Jitka Říhová a Klára Dernerová / Jevištní technik: Jan Hanyš.

CLARA DOUBKOWA: Líbil se mi. jak je asexuální, ty hloupé tři chlupy pod nosem, ubohá náušnice pod pramenem mastných vlasů, aby tam byla a aby nebyla vidět. Stále má v sobě ten přirozený uklidňující vnitřní chlad. Když se ho dotýkáš, je to jako bys hladila… mrkef. (Směje se.) Kedlubnu. Řekla bych, že sněhulák je živočišnější než Franz.

LEVÍNSKÝ RENÉ – KÖNIGGRATZ SAMUEL – KUHL HELMUT – LEO EGGERSTEIN. Vystudoval teoretickou fyziku na ČVUT v Praze, získal doktorát z teoretické ekonomie na CERGE University Karlovy. Šest let přednášel na Universitě Alberta Ludwiga ve Freiburgu, v současnosti pracuje jako vědecký pracovník v institutu Maxe Plancka v Jeně. Zabývá se teorií kooperativních a evolučních her a experimentální ekonomií. Je členem Game Theory Society a zakládajícím členem divadelního souboru Nejhodnější Medvídci, s nímž je spjata jeho tvorba. Hra Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou (pod pseudonymem Samuel Königgratz) byla úspěšná na profesionálních divadelních scénách v Praze, Karlových Varech a ve Zlíně, poté zfilmována Pavlem Göblem. Pod pseudonymem Šimon Olivětín píše pro děti. Za hru Harila obdržel v roce 2007 cenu Divadelních novin v kategorii alternativní divadlo. V únoru 2008 získal v Bělorusku ruský překlad hry Harila čestné uznání v mezinárodní soutěži Svobodné divadlo.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':