Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, Redakce: Divadlo JakoHost Plzeň hraje 20. března v Činoherním klubu. Scena.cz – 1. kulturní portál, 16. 3. 2011

Divadlo JakoHost Plzeň hraje 20. března v Činoherním klubu

Činoherní klub uvádí: Divadlo JakoHost Plzeň, které představí inscenaci Jean Dell & Gérald Sibleyras / AŤ ŽIJE BOUCHON! Vtipný nápad, jak člověk může ždímat peníze z evropských fondů, je ještě v rytmu komedie. Přijďte se příjemně pobavit do Činoherního klubu v neděli 20. března 2011 od 19:30 h.

Režie: Gabriela Vašková / Scénografie: Petr Kolínský, j. h. / Hudba: Dalibor Bárta / Hrají: Pavel Bárta, Marie Muška Chmelíková, Jakub Klíma a Markéta Žáková.

Absurdní frašku AŤ ŽIJE BOUCHON! napsala dvojice francouzských autorů Jean Dell a Gérald Sibleyras v roce 2006. Divadlo JakoHost ji uvedlo 4. dubna 2009 jako českou premiéru, po něm následovaly Divadlo A. Dvořáka Příbram, DS Horšovský Týn a DS Jablonský Jindřichův Hradec. Kromě plzeňských diváků mohlo tuto hru v podání Divadla JakoHost zhlédnout publikum v Sokolově, Horažďovicích nebo Děčíně.

Francouzský herec, filmový scénárista a divadelní autor Jean Dell se narodil roku 1961. Nejprve psal rozhlasové hry a poté se začal věnovat divadlu, filmu a televizi. Často spolupracuje s Géraldem Sibleyrasem, se kterým se seznámil ve francouzské rozhlasové stanici France Inter. Tento francouzský scénárista, spisovatel, autor dialogů a asistent produkce se narodil také roku 1961. Působí v rádiu France Inter a má za sebou mnoho scénářů pro celovečerní filmy.

Společně píší divadelní hry a vedle Yasminy Rezy patří k nejhranějším současným francouzským autorům. Známé jsou jejich hry „Takový malý žertík“, „Půldruhé hodiny zpoždění“ nebo absurdní fraška z roku 2006 „Ať žije Bouchon!“.

Divadlo JakoHost, člen občanského sdružení Plzeňská neprofesionální scéna, vzniklo roku 2008, ale jeho členové spolu hráli v různých souborech již dříve. Pod hlavičkou DS Štace Kaznějov uvedli komedii „Můj (ne)přítel Beethoven“ na motivy hry Aldo Nicolaje „Nebyla to pátá, byla to devátá“ a v plzeňském DS Dialog nastudovali hořkou komedii „Takový malý žertík“, kterou napsali, stejně jako frašku „Ať žije Bouchon!“, Jean Dell a Gérald Sibleyras.

První oficiální inscenací Divadla JakoHost bylo tedy divadelně-hudební pásmo „Ticho! Vysíláme!“ - večer polských a maďarských textů, které byly vysílány z fiktivní rozhlasové stanice za doprovodu hudebního tělesa Vera kvartet. Kromě absurdní frašky „Ať žije Bouchon!“ má Divadlo JakoHost na repertoáru hru kladenského V.A.D. „Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka“ a ruskou tragikomedii „Sebevrah“ od Nikolaje Erdmana.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':