Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, Redakce: Dítě, pes a starý herec… Scena.cz – 1. kulturní portál, 26.4.2012

Dítě, pes a starý herec…

Činoherní klub uvádí: DS Na Tahu při MKS Červený Kostelec. Soubor uvede v neděli 29. dubna 2012 od 19:30 h inscenaci Vlastimila Klepáčka DÍTĚ, PES A STARÝ HEREC NA JEVIŠTĚ NEPATŘÍ ANEB CYRÁNO.

Režie: LaBrKle (Labík, Brož, Klepáček) / Kostýmy: Marcela Labíková / Text sleduje: Naďa Eflerová / Světla a zvuk: Technika Divadla J. K. Tyla / Hrají: Jan Brož, Pavel Labík, Vlastimil Klepáček, Olga Maršíková, Markéta Tomková, Petr Misík.

„Každý má v životě svůj velký sen. Zahrádkář že vypěstuje nejkrásnější růži, houbař že najde největšího hřiba a herec že si zahraje velkou roli. Jsou-li ti herci tři a role jenom jedna, pak je založeno nejen na pořádný malér, ale hlavně na hromadu legrace. Věřím, že 25 let života mezi divadelními ochotníky mne dostatečně oprávnilo vypotit divadlo s tímto motivem a dvě hlavní role napsat na tělo Honzovi Brožovi a Pavlu Labíkovi, se kterými se jakožto třetí herec dělím i o režii. Dále uvidíte i půvabné mládí v postavách sehraných Olinkou Maršíkovou, Markétou Tomkovou a Péťou Misíkem,“ říká Vlastimil Klepáček, autor textu.

Divadelní činnost v Červeném Kostelci se traduje již od roku 1809. Hlavní činností souboru je nastudování nejméně jedné divadelní hry za sezónu. Stálými režiséry jsou v současné době: Jan Brož, Marcela Kollertová, Vlastimil Klepáček, Pavel Labík a Jana Jančíková. Vzhledem k tomuto počtu režisérů je možno plánovat hlavní činnost souboru na dva roky dopředu. Dramaturgickou skladbu jednotlivých her řeší výbor, ale hlavní slovo má vždy režisér. Soubor má 86 členů ve věku od 17 do 90 let. Ne všichni jsou po celou dobu aktivní. Záleží na divadelní hře a počtu hrajících osob, ale když je potřeba pomoci při jiných věcech jako např. příprava občerstvení na přehlídku, jsou všichni ochotni přiložit ruku k dílu.

Činoherní klub uvádí: Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2012 se uskutečňuje za finanční podpory MK ČR.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':