Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, JaSop: Činoherní klub uvádí: Ženitba, Duch Llana Estacada a Zabiják Joe. Scéna.cz, 24. 3. 2008

Činoherní klub uvádí: Ženitba, Duch Llana Estacada a Zabiják Joe

Nedělní představení amatérských a poloamatérských souborů v Činoherním klubu mají už svůj okruh diváků. V rámci cyklu Činoherní klub uvádí jsou na nejbližší neděle připravené tyto inscenace: 30. března 2008 – Ženitba (Spodina, Plzeň), 6. dubna – Duch Llana Estacada (Havranprkno, Praha) a 13. dubna – Zabiják Joe (Scéna, Kralupy nad Vltavou). Začátek všech představení je vždy v 19:30 h.

• N. V. Gogol: Ženitba
SPOlek DIvadelních Nadšenců / Plzeň
Komedie klasika ruské dramatické literatury. Kdo chce kam, pomozme mu tam!!! Ale co když tam vlastně nechce???!!! Stejně mu pomůžeme!
Překlad: Leoš Suchařípa / Režie a výtvarné řešení: Jakub Zindulka / Hrají: Veronika Gruberová, František Šimánek, Pavel Litvan, Olga Ženíšková, Ondřej Dočkal, Ivo Hýbl, Alena Křivancová nebo Anna Röschová, Miroslav Andrlík, Martin Švec, Tereza Zemanová.

SPOlek DIvadelních NAdšenců (zkráceně SPODINA), člen Plzeňské neprofesionální scény, o.s., se představuje v Činoherním klubu podruhé, tentokrát s Gogogolovou Ženitbou v režii vedoucího souboru Jakuba Zindulky, člena činohry Divadla J.K. Tyla v Plzni.
Neděle 30. března v 19:30 h

• Jan Tošovský: Duch Llana Estacada
Divadelní spolek Havranprkno / Praha
Byla jednou jedna druhá světová válka.
Dramatizace, úprava: Jarda Hrouda / Režie: Peter Chmela / Scénografie: Jan Čumlivski. Hrají: Ondřej Kubišta, Jan Tošovský , Jan Čumlivski , Jakub Jirák, Štěpán Kubišta, Miroslav Hampl, Robert Hanus, Jan Křelina / Ostatní: hp (rip).

Achtung, das ist kein Karl May. Byla jednou jedna druhá světová válka, byly jednou jedny Sudety a v nich žil byl knihovník Václav Helmers. Po válce se kraj jaksi vyprázdnil – a Helmers zjistil, že půjčovat knihy může být po čertech nebezpečné povolání.
Divadelní spolek Havranprkno vznikl na podzim 1995 přerodem ze zbídačené redakce literární revue stejného jména. Zjistili jsme totiž, že divadlo je zábavnější než literatura.
Neděle 6. dubna v 19:30 h

• Tracy Letts: Zabiják Joe
DS Scéna / Kralupy nad Vltavou
Černá komedie nebo drama s šokujícím koncem?
Režie: Michaela Kuptíková / Mistr zvuku a světla: Dušan Randák & Roman Žičař / Hrají: Helena Plicková, Magdalena Čechlovská, Petr Špička, Petr Čechlovský, Stanislav Kučera.

Černá komedie nebo drama s šokujícím koncem? Každopádně silný příběh, který se odehrává v současnosti v americkém Dallasu. Postavy s podobným osudem však nemusí žít jen v Americe, můžete je potkat třeba i ve vašem sousedství. Je to realita naší doby?
Divadelní soubor Scéna z Kralup nad Vltavou je divadlo s dlouhou tradicí a chutí zkoušet nové věci. V Kralupech pořádá každý rok dva festivaly amatérského divadla – letní Za vodou a podzimní Tyjátjátra. Členové nazkouší jednu až dvě premiéry do roka (včetně autorských her) a hrají nejen v rodném městě, ale i široko daleko.
Neděle 13. dubna v 19:30 h

Vstupenky na www.cinoherniklub.cz.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':