Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, Redakce: Činoherní klub uvádí: v říjnu. Scena.cz – 1. kulturní portál, 13. 10. 2010

Činoherní klub uvádí: v říjnu

ČK uvádí: Balbínovu poetickou hospůdku a představení spolků Antonín D.S. a KDS Puchmajer. V úterý 19. října se uskuteční v Činoherním klubu představení dramatizace románu Bulata Okudžavy PUTOVÁNÍ DILETANTŮ v podání Babínovy peotické hospůdky a 21. října představení DIGEST spolků Antonín DS a KDS Puchmajer.

ČK uvádí: Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2010 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Balbínova poetická hospůdka - Úterý 19. října
Bulat Okudžava / PUTOVÁNÍ DILETANTŮ
Slabost je mocná, síla nicotná. Člověk přichází na svět slabý a pružný, umírá silný a tuhý. Živý strom je ohebný a podajný, jakmile však uschne a ztvrdne, umírá. ...

Dramatizace: Martin Hrabák a Petr Borka (podle překladu Ludmily Duškové) / Dramaturgie a režie: Petr Borka / Ve hře uslyšíte písně Bulata Okudžavy v překladu Milana Dvořáka / Světla: Ivan Fried / Kostýmy: Dáša Neumanová / Loutku vyrobil Zdeněk Kindl / Hrají: Jiří Hrdina, Petr Borka, Šárka Kadlecová / Na kytaru hraje a zpívá: Milan Dvořák.

Antonín D.S./KDS Puchmajer / Praha - čtvrtek 21. října
DIGEST (Skorpil Intelektual Show, Partneři.cz a jiné povedené kousky)
„Když budu chtít, tak tady klidně někomu můžu rozbít držku. Když budu chtít. Ale já teď zrovna nechci. Já teď chci někoho pohladit. Nebo mu dát rovnou pusu.“ Rozverný večer plný rafinované zloby a prvoplánové člověčiny.

Scénář, hudba, režie: Martin J. Śvejda - Vladimír Mikulka / Hrají: Slávek Frk, Eliška Frková, Michal Froněk, Aranka Hrušková, Tomáš Kohout, Vladimír Mikulka, Roman Ptáček, Jakub Škorpil, Martin J. Švejda, Jana Švejdová a další.

Antonín D.S. je pražský neprofesionální divadelní soubor, vzniklý v lednu 2005 na základech Kulturně divadelního spolku Puchmajer. Činnost KDS Puchmajer se datuje od počátku devadesátých let, kdy u jeho zrodu stáli tehdejší posluchači divadelní vědy FF UK. Během své téměř čtrnáctileté existence soubor uvedl více jak patnáct inscenací, z nichž největší ohlas získali Hoši z Nároďáku aneb „Zabili Kemra, parchanti!“ (2001), kteří v českém divadle odstartovali invazi světa sportu (a fotbalu zvlášť) do divadelních sálů. Souboru vyšla v roce 2003 v nakladatelství Pražská scéna kniha Veselé hřbitůvky aneb Život v pohodě a v roce 2005 divadlo vydalo CD Puchmajerův Ruch. Divadelní soubor Antonín D.S. navázal na práci KDS Puchmajer. Divadlo vystupuje v průběhu sezóny pravidelně jednou měsíčně v pražském A-Studiu Rubín a věnuje se vlastní, autorské tvorbě - a to buď v podobě činoherně - hudebních pásem, kratších her nebo celovečerních inscenací – či inscenování experimentálních textů zahraničních dramatiků. Stěžejní inscenace souboru, Surovosti laskavosti (2005), Dítě! (2006), Ženáč x Singl (2007) a Žena. Říkejte mi žena (2008), tvoří tetralogii Ty ještě nemáš dítě??, která originální formou mapuje život dnešních třicátníků.

Pásmo DIGEST, složené z několika komponovaných bloků, představí nejreprezentativnější čísla, scénky a písně, obou souborů.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':