Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, Redakce: Činoherní klub uvádí: KYTKA REVIVAL 1980. Scena.cz – 1. kulturní portál, 16.3.2009

Činoherní klub uvádí: KYTKA REVIVAL 1980

Kdysi poměrně významný soubor pražské amatérské divadelní scényDivadlo Kytka se navrací na scénu s obnovenými premiérami dvou inscenací ze svého repertoáru v jednom večeru a to dvou zpěvoherOpera ještě nezemřela a Tajemný listonoš. Autory inscenace jsou JAN KOSEK (scénář a texty písní) a VLADIMÍR FRANZ (veškerá hudba). Režie se ujal mladý režisér, PETR CHMELA. Na klavír hraje: Vladimír Franz / Kostýmy: Martina Kosíková. Hrají: Petr Borka, Otokar Marek, Eliška Lachoutová, Jiří Srstka, Jana Švenková, Jiří Srstka a Jan Kosek.

Reprízy obou představení se uskuteční v rámci cyklu Činoherní klub uvádí: v neděli 22. března 2009 od 19:30 h v Činoherním klubu. Vstupenky za 90 Kč lze za zakoupit v pokladně divadla nebo zde. Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2009 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

V roce 1980 vzniká na půdě Právnické fakulty studentské autorské DIVADLO KYTKA. První premiérou je Opera ještě nezemřela, následuje řada inscenací. Žánrové rozpětí je značné, sahá od zmíněné operní hříčky, přes muzikál až po činohru.

Divadlo Kytka se generačně řadí mezi amatérská a poloprofesionální divadla působící na konci sedmdesátých a počátku osmdesátých let jako Sklep, Vizita, divadla Pražské pětky a jiné. Svým repertoárem a divadelním náhledem se však zcela odlišovalo a vymykalo právě tím, že se přiklánělo ke klasičtějším formám.

Renesanční osobnost hudebního skladatele, výtvarného umělce, pedagoga a dramatika Vladimíra Franze je v uměleckém světě nejen velmi známá, ale i značně ceněná. Jan Kosek, který vyučuje na Katedře politologie a sociologie Právnické fakulty v Praze, má za sebou, kromě autorství několika divadelních her, řady básní a beletristických textů i dvě knihy z oboru sociální psychologie. Jedním z dalších protagonistů je i Jiří Srstka, ředitel Dilia, bývalý ředitel Národního divadla, taktéž pedagog a v neposlední řadě dramatik.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':