Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, Redakce: „Činoherní klub uvádí“ další divadelní soubory. Scena.cz – 1. kulturní portál, 3. 10. 2011

„Činoherní klub uvádí“ další divadelní soubory

„Činoherní klub uvádí:“ vstupuje do desáté sezony své existence. Celoroční přehlídka amatérských divadelních souborů Vás srdečně zve na svou podzimní část. V rámci ní se představí Divadelní soubor Domu kultury Krupka (16. října 2011), Nejhodnější medvídci (30. října) a DS Regina, Břeclav (20. listopadu). Představení začínají vždy v 19:30 h. Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1. Vstupné je 90,- Kč.

V neděli 16. října 2011 se představí Divadelní soubor Domu kultury Krupka / Václav Havel / ODCHÁZENÍ. Režie: Jana Urbanová / Hrají: Josef Barták, Alena Aksamitová, Irena Víznerová, Vlasta Studnařová, Bára Krsová, Erika Antošová, Jitka Rybolová, Pavel Polívka, Jaromír Kejzlar, Jiří Schamberger, Svatopluk Vašut, Štefan Olšák, Petr Dvořák, František Rýsl, Václav Vašák, Radek Vlasák, Vladimír Urban, Václav Havel, Anna Kejzlarová.

V neděli 30. října 2011 vystoupí Nejhodnější medvídci / Leo Eggerstein / DOUBKOWA HOLE MÁ. Feministicko-rodinné drama zkoumá, jakou plochu má ženské tělo volnou k potetování. Kérka jako modrá tečka za dosavadním životem i jako iniciace nového osudu. Kérka hippísáckým mundůrem i pyžamem unavené dámy. Ve hře se prolínají vzpomínky i současnost pravěkých punkerek, které stále ještě hledají svobodu, nezávislost a přátelství.
Hra se odehrává v rozmezí posledních 24 let a někdy i dřív, v Německu, Čechách, Chile, na moři i souši, pod měsícem i sluncem, na lodi i motorce, v hotelu, hospodě i kulečníkové herně. Pro hlavní hrdinky žijí chlapi už jen ve vzpomínkách. Během let se společně snaží přijít na to, co všechno můžou a chtějí opustit a co má smysl držet při životě. Dokonce se zdá, že na to na konci i přijdou, i když už nejsou nejmladší.

V neděli 20. listopadu 2011 zahraje DS Regina, Břeclav / Martin Janků, Zdeněk Miklín a soubor / K. H. M. Režie: Martin Janků a Zdeněk Miklín / Hrají: Pavla Vacková, Zuzana Chlumecká, Lucie Nováková, Marcela Janků, Leona Juráčková, Marek Straka, Petr Uher, Filip Vokáč, Tomáš Bernát, Jakub Kříž. Po přestávce: DS Centrální zádrhel / TŘI MINIKOMEDIE 3x CAMI. Režie: Jiřina Lhotská / Hrají: Vít Malota, Jan Mrázek, Vojta Rudolf, Filip Volf, Martin Kuncl.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':