Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, JoMe: Činoherní čtení na březen. Scena.cz – 1. kulturní portál, 20. 2. 2007

Činoherní čtení na březen

V březnovém Činoherním čtení Jiří Zahajský, produkce ČK, v cyklu Činoherní klub uvádí: Cechy krásné, Cechy mé (Černí šviháci Kostelec nad Orlicí), Balada pro banditu (Hálkovo městské divadlo Nymburk), Stíny ramp (DS Scéna Montmartre), Yaacov (Ti Na Ni Na Ni, Jeugd-Theater-School Alkmaar, Holandsko), Večer Revolver Revue.

V březnovém Činoherním čtení vychází rozhovor s Jiřím Zahajským, členem Činoherního klubu od r.1972, který na otázku jaké byly vztahy mezi Divadlem za branou a Činoherním klubem? odpověděl:
„To byla vždycky taková kumštýřská rivalita. Například: Krejča nám vykládal o Revizorovi v Činoheráku, jak na konci představení zpívají dumku – a udělal další představení, myslím že Racka, a tam měl tu dumku z Revizora. Ale na začátku.“

Představuje se produkce ČK – Ondřej Kárník, Romana Fraňková, Lucie Nováková.

V cyklu „Činoherní klub uvádí:“ Vás můžeme pozvat na představení Cechy krásné, Cechy mé (Černí šviháci Kostelec nad Orlicí, v ČK 25. února), Balada pro banditu (Hálkovo městské divadlo Nymburk, v ČK 8. března), Stíny ramp (DS Scéna Montmartre, v neděli 11.3.), Yaacov (Ti Na Ni Na Ni, Jeugd-Theater-School Alkmaar, Holandsko, hraje v ČK v pondělí 19. března). 27. února bude v Činoherním klubu pokřtěna kniha odtajněné poesie B.K.S. „Kaloty“a předána Cena Revolver Revue.

JoMe
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':