Databáze českého amatérského divadla

Texty: Ústí nad Orlicí, (rek, ký): Jubileum ústeckého C- Dance. Orlický deník, 20. 11. 2008

Jubileum ústeckého C- Dance

Ústí nad Orlicí - Galavečer ústeckého souboru ozdobí účast významných osobností českého moderního tance, jako hosté vystoupí Francouzi.
Roškotovo divadlo zažije v sobotu bezesporu výjimečnou kulturní akci. V pořadí již šestá premiéra celovečerního pořadu moderního tance Běh na dlouhou trať bude mít mimořádně sváteční ráz.

Ústecký soubor C–dance si totiž v letošním roce připomíná čtvrtstoletí úspěšné existence, jeho zakladatelka a dlouholetá vedoucí Eva Veverková, uznávaná choreografka a učitelka tance, letos oslavila významné životní jubileum. Už patnáct let také soubor C–dance a Taneční sdružení Eva pořádají v Ústí nad Orlicí Letní dny tance.

Mají se čím chlubit

Za pětadvacet let uměleckého působení sklízel soubor se svými choreografiemi úspěchy nejen na domácích jevištích, ale i v zahraničí na nejrůznějších festivalech (mj. i ve francouzském Avignonu) či tanečních seminářích. Ve svém repertoáru má několik desítek tanců a mnohé z nich se dočkaly více než padesáti repríz. V současné době vedou soubor choreografky tanečního oboru ZUŠ Jaroslava Kociana, které rovněž prošly rukama Evy Veverkové.

Jak organizátoři slibují, zítřejší galaprogram bude jedinečnou oslavou práce D–dance a Evy Veverkové. Účast přislíbila i řada osobností českého moderního tance (Pavel Šmok, Jiří Rebec, Ivanka Kubicová a další), na pódiu se jako host představí také francouzský taneční soubor Pointillés.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':