Databáze českého amatérského divadla

Texty: Ústí nad Orlicí, C-Dance zve na listopadovou premiéru. Orlický deník, 23. 11. 2010

C-Dance zve na listopadovou premiéru

Ústí nad Orlicí - Již osmá premiéra samostatného vystoupení souboru moderního scénického tance C-Dance s názvem Běh na dlouhou trať se připravuje na sobotu do ústeckého Roškotova divadla.

Listopad patří v Ústí nad Orlicí tanci a tím i místnímu souboru C-Dance, který ctí tradici své zakladatelky Evy Veverkové a dál tvoří nové projekty. Diváky každý rok zve na řadu vystoupení, představení a kulturních událostí v exteriérech i v interiérech. Soubor můžete potkat jak na plesech, tak ve venkovních prostorách, tradičně v červnu před ZUŠ J. Kociana, ale také často v Klášterních zahradách v Litomyšli nebo na různých letních slavnostech v okolních městech.

Letošní Běh si diváci mohou užít nejen s tvorbou současných choreografek souboru, těšit se mohou na znovu nastudovaný tanec Evy Veverkové „Dej Bůh štěstí“, ale také na hosta, soubor Prozatím z Chocně. Druhou část večera bude tvořit komponovaný projekt na hudbu Dead Can Dance v choreografii Hany Blažejové, Venduly Skalické, Zlatuše Bartošové a Josefa Papáčka.

Tanec s názvem Křižovatky měl premiéru letos v létě v Africe na mezinárodním hudebně-tanečním festivalu v Maroku. Čtveřice tanečníků se tak pokusí dostat kousek Afriky i do divadla, i když jen pocitem a vzpomínkami. Příznivci moderního scénického tance a umění jsou srdečně zváni!
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':