Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, Tracy Letts: ZABIJÁK JOE / DS Scéna Kralupy nad Vltavou, Scéna.cz – 1. kulturní portál, 8. 4. 2008

Tracy Letts: ZABIJÁK JOE / DS Scéna Kralupy nad Vltavou

V neděli 13. dubna 2008 od 19:30 h Činoherní klub uvádí: Tracy Letts -ZABIJÁK JOE. Inscenaci nastudoval DS Scéna Kralupy nad Vltavou. Režie: Michaela Kuptíková / Mistr zvuku a světla: Dušan Randák & Roman Žičař . Hrají: Helena Plicková, Magdalena Čechlovská, Petr Špička, Petr Čechlovský, Stanislav Kučera.

Černá komedie nebo drama s šokujícím koncem? Každopádně silný příběh, který se odehrává v současnosti v americkém Dallasu. Postavy s podobným osudem však nemusí žít jen v Americe, můžete je potkat třeba i ve vašem sousedství. Je to realita naší doby?
Hru Tracyho Lettse Zabiják Joe nazkoušel soubor v roce 2005 a další rok ho již „Zabijáka“ hráli na přehlídce Jiráskův Hronov. Inscenace se dočkala přibližně dvaceti repríz v různých divadlech, klubu, hospodě a také jako doprovodný program na konferenci lékařů – psychiatrů.

Divadelní soubor Scéna z Kralup nad Vltavou je divadlo s dlouhou tradicí a chutí zkoušet nové věci. V Kralupech pořádá každý rok dva festivaly amatérského divadla – letní Za vodou a podzimní Tyjátjátra. Členové nazkouší jednu až dvě premiéry do roka (včetně autorských her) a hrají nejen v rodném městě, ale i široko daleko. Pro teplé měsíce mají kralupští ochotníci nachystáno několik plenérových představení, rádi hrají na neobvyklých místech: na nádraží, v parku, na náměstí, v hradním sklepení, v hospodě… Loni si přestavěli divadelní klubovnu na malý divadelní prostor, kam také zvou divadla odjinud. Letos v létě pojede Scéna hrát své hororové představení Naseto! Na festival Be off v estonském Rakvere.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':