Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, Jan Tošovský: Duch Llana Estacada. Scéna.cz - 1. kulturní portál, 1. 4. 2008

Jan Tošovský: Duch Llana Estacada

V rámci přehlídky amatérských divadelních souborů Činoherní klub uvádí se představí v neděli 6. dubna 2008 v 19:30 h Divadelní spolek Havranprkno / Praha, který uvede inscenaci Duch Llana Estacada.

Byla jednou jedna druhá světová válka. Achtung, das ist kein Karl May. Byla jednou jedna druhá světová válka, byly jednou jedny Sudety a v nich žil byl knihovník Václav Helmers. Po válce se kraj jaksi vyprázdnil – a Helmers zjistil, že půjčovat knihy může být po čertech nebezpečné povolání. Dále vystupují soudruh Bartoš, Obersturmbannführer SS Massa Bob a mladý Bloody Fox, řečený Góst di G’sauknet Plójn.

Dramatizace, úprava: Jarda Hrouda / Režie: Peter Chmela / Scénografie: Jan Čumlivski // Hrají: Ondřej Kubišta, Jan Tošovský, Jan Čumlivski , Jakub Jirák, Štěpán Kubišta, Miroslav Hampl, Robert Hanus, Jan Křelina.

Divadelní spolek Havranprkno vznikl na podzim 1995 přerodem ze zbídačené redakce literární revue stejného jména. Zjistili jsme totiž, že divadlo je zábavnější než literatura. Rozhodujícím momentem pro další rozvoj spolku bylo setkání s básníkem, dramatikem, režisérem a filosofem Jardou Hroudou, k němuž došlo o pár let později v křivoklátských lesích. Jarda se stal naším ideovým vůdcem, otcem, starším bratrem a na určitý čas i bohem; především ale režisérem a totemovým autorem. Díky velmi silnému duchovnímu poutu, které mezi námi vzniklo, může náš spolek fungovat, i když Jarda odmítá opustit svou chatu na Křivoklátě. Naše inscenace tak vznikají často zdlouhavě a chaoticky, ale zvykli jsme si to považovat za součást pracovní metody. Určitou podivností může být, že v Havranprknu nehrají od jisté doby žádné ženy. Není to projev nevraživosti vůči nim, spíše snaha dokázat sobě, jim i celému světu, že to dokážeme i sami.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':