Databáze českého amatérského divadla

Texty: Den divadla v Zličíně 16.11. 2015 - charakteristiky zličínských souborů a inscenací

Den divadla v Zličíně

Program:

9:30 Lidé z Koberce (DIPAČÁPI)
11:00 Případ Žlutý Robert (UŽVAK)
14:00 Kudy chodí malý lev
(VY-PRO-MI-PO)
15:30 ProPánaKrále (TŘI BOTY Třebotov – host)
17:00 Moje teta Morsie (DIPAČÁPI)
19:00 Ostrov (VY-PRO-MI-PO)
---------

VYdržte PROsím MInutu POtichu čili VY PRO MI PO
Tato parta se dala dohromady v roce 2002. Vznikla původně při ZŠ Nedašovská, ale když se po 5. ročníku všichni rozutekli do „základek“ po okolí, rozhodli, že se chtějí scházet dále. Takže jsme se opravdu každý týden dále setkávali a tvořili – po dva roky jako jakási „hurá-parta“. Abychom dosáhli nějakého oficiálního zaštítění, vzniklo občanské sdružení (nyní spolek) Divadlo pro Zličín)
Soubor vytvořil zatím 12 inscenací, které hrál celkem 110×.
„Trable Adriana M.“ vyhrály v roce 2009 pražské kolo přehlídky Otvírání a postoupily do celostátního kola Dětské scény. V celostátních kolech přehlídek se objevila i představení „Děvčátko Momo a ukradený čas“ a „Kudy chodí malý lev“.
Členové souboru mezitím dospěli, někteří nyní již ani nebydlí ve Zličíně, proto se soubor již pravidelně neschází a netvoří další představení, „pouze“ vystupuje s těmi dříve vzniklými. Mimo jiné po 3 roky v létě hrál na dětských táborech po celé ČR.
Jeho členy jsou: Vendy Jurčíková, Anička Plasová, Terka Kopecká, Saša Borodin, Michal Hájek, Kuba Kolařík, Lukáš Kubina, Petr Nacházel, Jindra Svoboda a Ondřej Vitner.
V minulosti se v jeho řadách objevovali též Tomáš Majer, Andrew Píš, Tomáš Přibyl, Vendulka Brozmanová, Terka Slabochová, Lucka Klímová, Dagi Grauová, Adam Teryngl, Petr Matějovský,… 
----
VY PRO MI PO -
Ostrov
vlastní dramatizace volně inspirovaná knihou W. Goldinga Pán Much
Ostrov je romantika, ostrov je dobrodružství, ostrov je osamění, …rozhodování sám za sebe… Ostrov je boj!!!
Jak jinak to může dopadnout s partou mladých lidí, kterou život donutí hrát si na Robinsony?
Boj Dobra a Zla není jen v pohádkách, ale v každém z nás. Co má větší šanci? Jedna mladá divadelní parta se před lety rozhodla v tom trochu zašťourat… A tak začali šťourat sami v sobě. Pojďte s námi objevovat příběh trosečníků - prastarý příběh dobra a zla…
Hraje soubor VYdržte PROsím MInutu POtichu
Délka cca. 30 minut. Pro svůj dramatický děj bývá toto představení ceněno hlavně staršími dětmi a mládeží.
Tuto inscenaci máme na našem repertoáru již 5 let!
--------------
Kudy chodí malý lev
vlastní dramatizace stejnojmenné knihy Hany Doskočilové
Malý lev Sunar poznává SVĚT – to úžasné místo plné objevování a záhad. A brzy zjistí, že život v africké savaně není zas tak jednoduchý. Co všechno jej potká, než se z něj stane lví chlap?
Je to pohádka a taky není. Příběhy s nebezpečím, zradou, přátelstvím a dospíváním neprožil jenom jeden malý pohádkový lev, ale nejspíš většina z nás. Pohádka, ve které chceme, aby si i dospělí našli to své.
Hraje soubor VYdržte PROsím MInutu POtichu
Představení trvá 35 minut a je určeno divákům od 4 let.

----
----
UŽVAK
Soubor, který začíná již svou šestou sezonu, vytvořil během své existence již 6 inscenací (Autopohádka o Plivníkovi, O vozem-bouchu, O Sindibádu námořníkovi, Celkem spokojený čert, Případ Žlutý Robert, a zatím poslední - Pod horou Atkorou).
V letech 2012 – 2014 s tituly O vozembouchu, O Sindibádu námořníkovi a Případ Žlutý Robert postoupil přímo do krajského kola přehlídky Otvírání. Inscenace Pod horou Atkorou byla v loňském roce zařazena do širšího výběru pro krajské kolo.
Dvakrát úspěšně absolvoval přehlídku v moravské Kopřivnici a Případ Žlutý Robert získal druhé místo v diváckém hlasování, (což je mimochodem u Pražáků na Moravě velký úspěch )
I tento soubor vznikl při ZŠ Nedašovská a bylo tudíž otázkou, zda se po tradičním rozptýlení do různých škol v okolních lokalitách (neboť většina jeho členů ukončila vloni nebo předloni 5. třídu) dáme letos opět dohromady a budeme pokračovat.
Současný soubor z toho vzešel v poněkud zeštíhlené podobě, ale s nemenší chutí a nadšením.
Je nás nyní 7 – (nejen statečných): Naše dívčí královna Johanka Svobodová a její šestičlenná klukovská suita – Vojta Brodský, Lukáš Bulín, Vláďa Batenko, Michal Dobrovodský, Šimon Horyna a Nicolas Wutz
Souborem úspěšně prošli i Kája Lipovský, Péťa Dvořák, Honza Šilhán, Michal Berky, Anežka Kynclová a mnozí další.
-----
Případ Žlutý Robert
vlastní dramatizace knihy Milana Macha/Vojtěcha Steklače
„Haló, slyšeli jste, že do Prahy přijel sám velký Žlutý Robert?“
„Taky jsem to slyšel, ale nepotkal jsem ho.“
„Žlutý Robert si všude, kam přijede, vybere nějaké společníky!“
„No ty to asi nebudeš!“
„Tsss...Ty nejspíš taky ne!“
Nejgeniálnější lupič století pronásledován trojicí detektivů.
Setkání s ním si nenechte ujít! (…A víte, co s tím mají společného králíčci?)
Hraje soubor UŽVAK. Délka 40 minut. Představení je určeno divákům již od 5 let.
------
------------

DIPAČÁPI
„Služebně nejstarší“ členové tohoto souboru se zabývají dramaťákem již 11 let. Jméno napadlo v roce 2008 M. Nacházela a vzniklo pospojo-váním počátečních slabik z původně navržených jmen, což byly povět-šinou pracovní názvy inscenací, které do té doby vznikly (Divočiny, Pan Želva, Čáry máry,…). Od té doby se ujal zvyk za každé nové představení přidat další slabiku. Podle toho by náš současný název zněl
DI PA ČÁ PI KO VÁ MO MY ČE LI ČA ZA HA TE KDO ČLO FU PÁ
…což vypovídá o tom, kolik toho již naše parta vytvořila, zahrála i zažila (Samozřejmě, že s ohledem na moderátory, kteří náš soubor někdy také uvádí, a na úsporu tiskové barvy na plakátech oficiálně zůstáváme u původně vzniklých DIPAČÁPŮ).
Největší úspěchy: Děvčátko Momo a ukradený čas (2010) a Moje teta Morsie (2013) postoupily na celostátní přehlídku Dětská scéna. Člověk Ementálský (2014), Lidé z Koberce (2011) a Kočka, která chodila sama (2009) postoupily do krajského kola přehlídky. Zajíc a sovy (2012) byl pro celostátní kolo navržen do širšího výběru. Kočka, která chodí sama a Zajíc a sovy byly vybrány k vystoupení na přehlídce tvořivé drama-tiky mezi nejzajímavější počiny v daném roce. Na základě toho se Zajíc a sovy zúčastnil mezinárodního fest. Soukání v Ostrově n. O. a repre-zentoval ČR na italském festivalu školního divadla v Castellana Grotte.
Aktivními členy souboru jsou v současné sezóně (2015/16): Niki Čapková, Květa Hájková, Terka Hanča Hanusová, Bára Hanzelínová, Adéla Koupilová, Isabela Lipovská, Bára Tománková, David Češka, Andrej Chapeleu, Jirka Jon, Kuba Kolařík, Filip Kopecký, Marek Nacházel. S DIPAČÁPI stále občas hrají: Zbyněk Semerád, Michal Tranta, Tessie Bártová, Diana Dittrichová, Terezka Dvořáková, Eliška Egermajerová, Vendy Dulová, Carolin Wutz, Zuzka Barancová a souborem prošli i mnozí další… 
-----

Lidé z Koberce
vlastní dramatizace podle předlohy T. Pratchetta
Možná… možná existuje svět tak maličký, že si ho ani neuvědomujeme. Je možné, aby v našem koberci existoval někdo takový, že je pro něj upadnuvší sirka nekonečně obrovskou Dřevostěnou a kousíčku čokolády říká Čokohora? A co takoví lidé mohou zažít ve světě plném nástrah a nebezpečí? Jsou tu Pelicháni a ještě další smrtelní nepřátelé, čas od času přijde Smet, možná potkáme i tajemné Chrabroděje…
Že si to všechno jen vymýšlíme?? …Možná ano, ale to neznamená, že by to nemohla být pravda!
Hraje soubor DIPAČÁPI. Toto asi 40 minutové představení nabízí dobrodružný fantasy příběh. Je určeno divákům od 6 let.
-----
-----
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':