Databáze českého amatérského divadla

Texty: MATOUŠKOVÁ, Ilona: NOS - NECHANICKÝ OCHOTNICKÝ SPOLEK, Divadelní HROMADA, 2013 jaro-léto, s.51

NOS - NECHANICKÝ OCHOTNICKÝ SPOLEK

Vznikl 1. března 2012 pod záštitou odboru kultury Městského úřadu v Nechanicích. Navázal tak po 48 leté odmlce na původní ochotnický spolek Kolár, působící v Nechanicích v letech 1896 - 1964. V současné době má spolek 15 členů, kteří se pravidelně scházejí v prostorách kulturního domu Nechanice.

Vrátit Nechanickým ochotníky, bylo mým letitým přáním a velkým snem. A cesta to byla dlouhá a nelehká. Nejdříve nebyli herci. A když už, tak chyběl režisér, a ne a ne najít. Pak se to najednou povedlo, slečna Zuzka Kramářová se do toho se mnou vrhla. A 1. března 2012 se po dlouhých letech dočkaly Nechanice svého souboru. Celkem 10 nadšenců se pustilo do boje s textem, s pamětí i trémou. Stovky hodin práce, ale i spousta legrace. Kromě zkoušení bylo zapotřebí vymyslet a vytvořit scénu, sehnat kostýmy a rekvizity, vytvořit zvuky. Skvělou posilou byla jedenáctá členka - vizážistka. To všecko proto, abychom 9. prosince 2012 (sliby se mají plnit o Vánocích) mohli předvést vyprodanému kulturnímu domu premiéru komedie z prostředí plastické chirurgie Uděláte mně to znova? Potlesk a smích diváků nebral konce, záplava květinových darů, a hlavně závěrečný potlesk ve stoje byl pro nás největší odměnou.
Chtěla bych poděkovat městu Nechanice - pod odborem kultury jsme vznikli a stále tam patříme, těšíme se jeho přízni. A chci poděkovat všem dalším, kteří nám jakkoliv pomohli, a hlavně deseti „statečným“ členům souboru, kteří mi dali krásný předvánoční dárek. Už se pouštíme se zápalem do další komedie. A rádi uvítáme v našem malém kolektivu další „herce“. Pokud se rozhodnete, informace poskytneme na čísle 607 556 21 nebo na adrese: ochotnici.nechanice@seznam.cz . A máme také webové stránky http://ochotnici-nechanice.webnode.cz
Ilona Matoušková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':