Databáze českého amatérského divadla

Texty: Plasy, Na hraně 2015 - info a program. Johan, z.s.

Na hraně / Přehlídky
Regionální přehlídka studentského (s postupem na celostátní přehlídku Mladá scéna) a experimentujícího divadla (s postupem na festival Šrámkův Písek). Setkání středoškolských a dalších mladých divadelních souborů, umožňující prezentaci a konfrontaci jejich práce s prací těch souborů, které cíleně ohledávají možnosti divadla a experimentují s mezioborovými a multidisciplinárními postupy. Hlavními cíli přehlídky jsou podpora zájmu mladých lidí o divadelní aktivity, vzájemná inspirace a kultivace studentské divadelní činnosti a vytvoření prostoru pro současný divadelní experiment.PROGRAM

PÁTEK 10.4. 2015

18:00 – slavnostní zahájení přehlídky Jemná provokace Genia loci ve dne i v noci (za účasti Miloše Šejna a studentů oboru Divadelní tvorba v netradičních prostorech DAMU)

18:40 – Romance pro křídlovku (Inovace bez legrace, Klatovy)

Jsem vesmírem doteků, až mě mrazí a přece jsme se dotkli jen jednou…Inovace bez legrace to myslí vážně a upřímně.

19:30 – MÁ J. (Mladá Sada, Horní Bříza)

Snažíme se na Máj pohlížet tak, jak jsme ho dosud neviděli, podívat se na něj jako na příběh, který má v dnešní době co říct a ne jen jako na básničku, kterou jsme všichni museli memorovat ve škole.

20:45 Emílie (DOcela MAlé divadlo Svitavy)

Představení „Emílie“ vychází z divadelní hry s názvem“ Baronka a služka“ – autor Michael Mackenzie. Zjednodušeně: co se jeví jako dané a jednoznačné, je pouze iluze, a tak i v představení se znaky tragikomedie nezůstane chladná baronka „nadřazeným“ člověkem vůči své služce, ale díky služce vychované mezi zvířaty se mění v ženu schopnou empatie i hry.

SOBOTA 11.4. 2015

09:00 Průvodce (Buddeto!, Plzeň)

Náš pokus udělat silné divadlo z pro nás silného dystopického románu. Věčný nepokoj versus ubavení se k smrti.

10:30 Nízkotučný život (Škytafky, Aš)

Je možné být šťastný ve svém těle? Vede omezení svobody a drsný program ke kýženému cíli? Chutě, vzpomínky, motivace, boj se sebou, ženy, muži …

11:30 Krásné oči, ohyzdné obrazy (DS Gymnázia pod Svatou Horou, Příbram)

„Rána bičem způsobuje podlitiny, ale slova drtí kosti." E. A. Poe

Vernisáž. Rubén a Eduardo. Whisky. Eduardův byt. Mahler. Whisky. Obrazy. Eduardovo mravenčení po těle, jinošské vzrušení z mladého řeckého bůžka. Whisky... Ale námořníci někdy nejsou tím, čím se zdají být.

15:30 Ukolébavka (Teatr Vaštar, Ostružno)

Drobný příspěvek k boji o záchranu světa.

18:00 – V rámci rámců (Karavana deseti slov, Plzeň)

Do penzionu „U bodrého kance“ přijíždí několik zajímavých hostů. V noci dojde k nečekané vraždě majitele penzionu, pana Ruckera. Typická detektivka, typická zápletka, typické charaktery, typická vražda, typický superintendant. Každá detektivka ale musí nutně obsahovat moment překvapení a nečekaného obratu. Ustojí rozpohybovaný komiks tento zásadní obrat?

NEDĚLE 12. 4. 2015

9:30 – Podnebí (Divadelní studio D3 Karlovy Vary)

Komediální scénická črta o tom, že není Peklo a není Nebe – je jen Podnebí. Co si píská Ježíš ráno při holení, jak kanibal vaří boršč, po čem touží muži v ženském těle a proč nikdo nechtěl kamarádit s Hitlerem? Skandální odhalení coby terapie pod Jeho dohledem.

12:00 – Slavnostní zakončení přehlídky

Kontaktní osoba projektu:

MgA. Jitka Doubravová
koordinátor přehlídek, JOHAN z.s.
mobil: 420 777 753387 begin_of_the_skype_highlighting 420 777 753387 BEZPLATNĚ end_of_the_skype_highlighting
jitka.doubravova@johancentrum.cz

MgA.,Mgr. Roman Černík
jednatel a umělecký ředitel JOHAN z.s./
mobil: 420 775 131 900 begin_of_the_skype_highlighting 420 775 131 900 BEZPLATNĚ end_of_the_skype_highlighting
roman.cernik@johancentrum.cz

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':