Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Českokrumlovská Mladá scéna 2014. místní kultura, 31.3.2014.

Českokrumlovská Mladá scéna 2014
Autor: mis

Měsíce březen a duben jsou každoročně žněmi amatérského divadla. V tomto období se totiž konají ve všech krajích ČR desítky divadelních postupových přehlídek v jednotlivých druzích a oblastech divadla.

Vystoupí na nich stovky divadelních kolektivů, z nichž ty nejlepší postoupí na přehlídky celostátní. Samostatnou linii představuje Mladá scéna, vymezená pro studentské divadlo.

Jedna ze 14 postupových přehlídek pro celostátní přehlídku studentského divadla Mladá scéna v Ústí nad Orlicí se koná v Českém Krumlově pod názvem Českokrumlovská Mladá scéna. Přehlídka je určena především jihočeským studentským souborům. Oproti jiným nebývá zahlcena množstvím souborů a má spíše komorní charakter. Nejinak je tomu i letos.
Na programu Českokrumlovské Mladé scény 2014 jsou tři inscenace dvou jihočeských souborů a jedna inscenace souboru z jihočeské části Kraje Vysočina. Přehlídku letos zahájí divadelní soubor Lanovka 2 z Českých Budějovic–Rudolfova s inscenací hry Maribel a podivná rodina, pohádku pro děti O vodníku Jakoubkovi aneb Nemají to čerti lehké zahraje Divadélko MÚZIKA ze Sezimova Ústí, divadelní soubor GDYŽUŽ TAKUŽ uvede hru Tváře ze Spoonriveru a přehlídku zakončí soubor Lanovka 2 z Českých Budějovic – Rudolfova hrou na motivy tří komediíí Ivana Krause Plameňáci pod olivami.

Přehlídka Českokrumlovská Mladá scéna se uskuteční ve čtvrtek 3. dubna 2014 v Městském divadle v Českém Krumlově.

Přehlídku pořádá DDM Český Krumlov ve spolupráci s Městským divadlem Český Krumlov, o. p. s. a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Plakát ve větším rozlišení v příloze.

Související články:
Celostátní přehlídka studentských divadelních souborů Mladá scéna 2014
Článek vložil Milan Strotzer dne: 31. Březen 2014 - 17:16
Zařazeno v kategoriích: ZprávyJihočeský krajDěti a mládežSoutěže a festivalyVzděláváníŽivé uměníRSS festivaly a soutěže
Přidat komentář366x přečtenoVerze pro tisk
Připojené soubory:
plakat_v_plnem_rozliseni.jpg (image/jpeg 4864258 bytes)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':