Databáze českého amatérského divadla

Texty: FIXOVÁ, Kateřina: Malé divadlo DDM Kolín, Waren Adler, Ondřej Sokol, Martin Drahovzal: Válka Roseových - recenze, 2015

Malé divadlo DDM Kolín
Waren Adler, Ondřej Sokol, Martin Drahovzal: Válka Roseových

Válka Roseových (známá ze slavného amerického filmového zpracování), je modelová hra o tom, jak skončilo jedno vcelku normální manželství. Oliver a Barbara žijí svůj americký sen, mají dům, dvě děti, luxusní auto, dobrou práci, koníčky i domácí mazlíčky. A přesto se jednoho dne dostanou k rozvodovým právníkům, kteří je vlastně dotlačí k tomu, aby se nerozešli v klidu, ale aby svedli válku. Válku, která nemá vítěze. Vítězí totiž právníci a jejich zase o něco bohatší konta.

Režisér, a také autor úpravy Martin Drahovzal, v inscenaci kolínského souboru bohužel prozatím nedokázal dostatečně jevištně akcentovat tuto základní linku. Představení se rozpadá na drobné vtípky, paradoxně však má spíše monotónní rytmus, než aby se zvyšovalo napětí. Je to dáno jednak určitou hereckou nejistotou (omluvitelnou tím, že jsme viděli de facto druhou reprízu), dále ne dostatečným komentářem k „dosaženým výsledkům“ manželské války, a především retardující prací s mobiliářem při přestavbách. Přitom scéna a její základní řešení je vynalézavě vymyšleno jak funkčně, tak tematicky.

Nebráním se říci, že Válka Roseových souboru Malého divadla DDM Kolín má „zaděláno“. Přeju jí, aby se v reprízách co nejvíc přiblížila ke kýženému cíli – k napínavé herecké podívané.

Kateřina Fixová

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':