Databáze českého amatérského divadla

Texty: PÁCL, Radvan: Činoherní klub uvádí: Březen! Za kamna… Nevlezem! AS 6.3.2015-Aktuality.

Činoherní klub uvádí: Březen! Za kamna… Nevlezem!

V roce oslav padesáti let Činoherního klubu se hlásí se skromným přídavkem i projekt „Činoherní klub uvádí:“, který v Činoherním klubu o.p.s. existuje už dvanáctým rokem. Proto nikoliv za kamna ...

Činoherní | Hudební


Činoherní klub uvádí: Březen! Za kamna… Nevlezem!
V roce oslav padesáti let Činoherního klubu se hlásí se skromným přídavkem i projekt „Činoherní klub uvádí:“, který v Činoherním klubu o.p.s. existuje už dvanáctým rokem.

Ve čtvrtek 12. března hostí DIVADLO (bez záruky) Praha s inscenací hry Davida Harrowera BLACKBIRD v režii Gabriely Sanderson. Hrají v ní Petr „Bláha“ Nejedlý, Monika Fejglová a Kateřina Simandlová.

Toto představení lze vnímat i jako symbolický prolog k přehlídce DIVADELNÍ TŘÍSKA 2015, která se v Činoherním klubu vzhledem k příznivé situaci s termíny uskuteční v sobotu 14. a v neděli 15. března. Pořadatelem každoroční krajské postupové přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla pro dospělé a amatérského divadla pro děti je za finanční podpory Ministerstva kultury ČR právě DIVADLO (bez záruky) Praha.

DIVADELNÍ TŘÍSKA 2015 vám nebo i vašim dětem nabízí tento program
V sobotu 14. března od 10 hodin

Divadlo Máj / J. Jahoda, V. Melíšková: CARPE DIEM! LÁSKA & POVOLÁNÍ / Přátelství nebo láska? Milenka nebo přítel? Oboje přece! A nebo to nejde? Ále… proč by ne?! O dvou kamarádech a jedné lodičkové vášni.

Ty-já-tr NAČERNO / Friedrich Dürrenmatt: FYZIKOVÉ / Je věda dobrý sluha, ale zlý pán? Kde končí hranice geniality a začíná šílenství? Tři fyzikové, jedno sanatorium a občas nějaká ta vražda.

DS Maska / E. Schwarzová: LESNÍ PŘÍBĚH / Dvě vlčata shánějí dárek pro svou maminku, proto bez dovolení opustí noru… Dopadne všechno za pomoci kamarádů dobře? Pohádka plná písniček, zvířátek a krásného přátelství.

Divadlo v Davli / Václav Kliment Klicpera: VESELOHRA NA MOSTĚ / Uprostřed krajiny je prudká řeka a přes ni široký most. Je válka a na každé straně mostu stojí stráže znepřátelených armád… Fraška v jednom dějství.

Teritoriální tyjátr / J. Volák: O KRAKONOŠOVI A DISIDENTECH / Pohádka podle skutečné události, která s úctou Tyjátru vlastní pojednává o Polákovi, Češce a jedné Němce na Sněžce roku 1978. Rozvracení východního bloku bdělýma očima Sojky, invalidního důchodce.

De Facto Mimo Jihlava / M. Kolář: ŽIJÍ MEZI NÁMI / Psychologická komedie s vedlejšími účinky. Objevte psychoevokaci a odblokujte se! Kurzy sebeovládání a sebeprosazení pod vedením zkušeného terapeuta! Máte problém? S námi ho můžete vyřešit.

Neděle 15. března od 10 hodin

(Z)MATKY / M. J. Švejda: BIM BAM BOM / … aneb Hravě i dravě ze staré i současné lidové tvorby. Pásmo říkaček, písní, příběhů a dalších všelijakých útvarů.

Divadlo Akorát / J. Untermüller: VOLNOST MOTÝLŮ / Jeden zvláštně obyčejný den několika lidí, jejichž životy se právě tam a právě tehdy propojí.

DS KoMa / M. Horoščák: VAŘENÝ HLAVY, ANEB „DĚVČE, TOBĚ NA KOZÁCH TANČÍ SMRT“ / Perníková chaloupka pro otrlého diváka. V co všechno může vyústit jedno setkání několika cizích lidí v chaloupce v lese? Nechte se překvapit, ale možná dojde i na vaření hlav!

DIVADLO (bez záruky) PRAHA / A. Bowell: ZMATENÍ JAZYKŮ / „Kamkoli přijdu, všude tě hledám. Když jdu po ulici, nebo po pláži, anebo jedu v autě, dívám se po všech tvářích a hledám tě…“

Ty-já-tr HROBESO / W. Shakespeare: VEČER TŘÍKRÁLOVÝ / Cokoli chcete, může být použito proti vám. Komedie o velké lásce na středních vlnách.

Po skončení krajské postupové přehlídky bude v Činoherním klubu velkým a milý překvapením vystoupení Slovanského tyátru z Olomouce, který zde v neděli 22. března zahraje NAŠE FURIANTY Ladislava Stroupežnického. Zveme srdečně všechny, co se rádi zasmějí nad sebou samými, na vesnickou přetahovanou a dějiny naší mentality v pestře kolorované grotesce. V režii Zdeňka Vévody hrají Jan Machalka, Lukáš Kadlčík, Veronika Lukáčová, Richard Pařenica, Klára Reimerová, Štěpán Zendulka, Klára Jachanová, Jakub Machalka, Barbora Urvová, Adam Langer, Dominika Gronowská, Martin Skopal, Petr Čechák, Renata Janáková, Mariana Jalůvková, Barbora Potěšilová, Karolína Pavelková, Veronika Dopitová, Ester Koutná, Jan Švec.

V neděle 29. března se pak završí březnový program amatérského divadla v Činoherním klubu vystoupením známého souboru Divadlo SoLiTEAter s kvalitní inscenací hry Johna Patricka Shanleyho POCHYBY. V překladu Lenky Kolihové-Havlíkové a v režii Libora Ulovce hrají Andrea Jeřábková, Lucie Koderová, Martha Coutin Caicedo a Libor Ulovec. „Co uděláte, nemáte-li jistotu? Trápíte se, až jednoho dne zanaříkáte k Bohu: ̔Pomoz mi!̕ A co když nepřijde odpověď? Jen ticho…“

Přehlídka amatérských divadelních souborů „Činoherní klub uvádí:“ se v roce 2015 uskutečňuje za finanční podpory MK ČR.

Zveme Vás srdečně.

Autor: Radvan Pácl
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':