Databáze českého amatérského divadla

Texty: HOSTIČKOVÁ, Jana: Kroměřížští divadelníci připravují novou premiéru. AS 25.2.2015.

Kroměřížští divadelníci připravují novou premiéru

Mladí ochotníci z Divadelního spolku Kroměříž zahrají drama inspirované životem Židů během druhé světové války.

Činoherní | Hudební


Již za pár se Divadelní spolek Kroměříž představí s novou premiérou. Inscenaci s názvem Barevné sny od autorky Ivony Konečné uvede na prkna sálu Klubu Starý pivovar v Kroměříži již 5. 3. 2015 v 19 hod. Tentokrát se představí mladí členové spolku pod režijním vedením Romana Švehlíka, působícího v Uherském Brodě, který přijal nabídku mladých a nyní hostuje jako režisér v kroměřížském souboru. Roman Švehlík rovněž přinesl i námět na inscenaci.

Pár slov o hře – jedná se o koláž povídek Červený kohoutek, Madame de Thébes, Princezna a Barevné sny, jejichž autorkou je Ivona Konečná. Příběhy se odehrávají těsně před i přímo v období druhé světové války. Prolínají se zde příběhy mladých lidí, většinou Židů, kteří bojují s těžkým osudem doby.

Povídky jsou laděny ve velmi dramatickém duchu a divák se bude jistě mít na co dívat. Doufáme, že představení diváka nějakým způsobem zasáhne a odnese si zajímavý kulturní zážitek.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':