Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Program 84. Jiráskova Hronova 2014 stanoven. místní kultura, 16.7.2014.

Program 84. Jiráskova Hronova 2014 stanoven
Autor: Milan Strotzer

HRONOV: Hlavní program 84. Jiráskova Hronova 2014 je stanoven. Rozhodla o něm s konečnou platností programová rada Jiráskova Hronova 5. července 2014. Z celos­tátních a národních přehlídek bylo do programu hronovského festivalu nominováno 23 inscenací a doporučeno k širšímu výběru 10 inscenací.

Propozicemi Jiráskova Hronova 2014 je vymezeno 24 hracích míst. Oněch 23 nominovaných inscenací či programových bloků bylo na základě ustanovení propozic festivalu automaticky zařazeno do hlavního programu. Programové radě tudíž zbývalo vybrat pouze jednu inscenaci z doporučených. Vlivem skutečnosti, že jedna z inscenací byla nominována ze dvou celostátních přehlídek a jeden z nominovaných souborů se z termínových důvodů nemůže Jiráskova Hronova zúčastnit, se počet volných hracích míst rozšířil na tři.

Programová rada rozhodla o zařazení těchto tří doporučených souborů a jejich inscenací: Rádobydivadlo Klapý ‒ Všechno není košer, Ruský kroužek při V.A.D. Kladno ‒ Charmsovy pašije a BUDDETO! Plzeň ‒ Nazí. Přehled o nominovaných a doporučených inscenacích do programu 84. Jiráskova Hronova a programovou skladbu festivalu naleznete v přílohách.

Jiráskův Hronov je koncipován jako celostátní mezidruhová přehlídka amatérského divadla s mezinárodní účastí, jako nesoutěžní přehlídka otevřená všem divadelním druhům, žánrům, nejrůznějším inscenačním postupům, stylům a poetikám. Program přehlídky obohatí vystoupení souborů ze zahraničí. Základní premisou Jiráskova Hronova (dále jen JH) je umožnění vzájemné mezidruhové inspirace a setkání amatérských divadelníků i různých druhů a oblastí divadla, včetně příbuzných druhů scénického umění. Divadelní program JH se skládá z hlavního a doprovodného programu. V rámci JH budou realizovány tematické semináře a dílny, Problémový club, odborné reflexe inscenací a další příležitosti k setkání divadelníků, ať vzdělávacího, či společenského charakteru.

84. Jiráskův Hronov se uskuteční ve dnech 1. ‒ 9. srpna 2014.

84. Jiráskův Hronov pořádají NIPOS-ARTAMA Praha a město Hronov z pověření a za ekonomického přispění Ministerstva kultury ČR a ve spolupráci těchto institucí: Amatérská divadelní asociace, Česká sekce UNIMA, České středisko AITA/IATA, Klub přátel umění v ČR, Kulturní a informační středisko Hronov, Společnost Amatérské divadlo a svět, Svaz českých divadelních ochotníků a Volné sdružení východočeských divadelníků. Kulturní a informační středisko Hronov je místním pořadatelem a nositelem grantů. Jiráskův Hronov je zařazen mezi stěžejní akce Královéhradec­kého kraje.

Propozice 84. Jiráskova Hronova 2014

Objednávka ubytování

Související články:
84. Jiráskův Hronov
Semináře a dílny 84. Jiráskova Hronova 2014

Ruský kroužek při V.A.D. Kladno: Charmsovy pašije. Foto Milan Strotzer.
Rádobydivadlo Klapý: Všechno není košer. Foto Milan Strotzer.
Kočovné divadlo Ad Hoc: Il Congelatore (Zmrazovač). Foto Milan Strotzer.
Divadýlko na dlani Mladá Boleslav: Dlouhý štědrý večer. Foto Milan Strotzer.
Divadlo SoLiTEAter Praha: Pochyby. Foto Milan Strotzer.
Ty-já-tr HROBESO Praha: Revizor. Foto Milan Strotzer.
Tyl Rakovník: Šakalí léta. Foto Milan Strotzer.
Q10, Studio Divadla Drak Hradec Králové: V melounovém cukru. Foto Milan Strotzer.
HOP HOP Ostrov: Tak tohle je naše Leni?! Foto Milan Strotzer.
BUDDETO! ZUŠ Trnka Plzeň: Nazí. Foto Milan Strotzer.
BUDDETO! ZUŠ Trnka Plzeň: O Jančuškovi a Marčušce. Foto Milan Strotzer.
Divadlo Kámen Praha: Mamut mamut. Foto Milan Strotzer.

Článek vložil Milan Strotzer dne: 16. Červenec 2014 - 21:56
Zařazeno v kategoriích: Zpráva týdneKrálovéhradecký krajSoutěže a festivalyVzděláváníŽivé uměníRSS festivaly a soutěže

Připojené soubory:
jh_2014_program_84._jiraskova_hronova.docx
Připojené soubory:
jh_2014_prehled_nominaci_a_doporuceni_rozhodnuti_programove_rady.doc
Připojené soubory:
jh_2014_objednavka_vstupenek.doc
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':