Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: 45. výročí nepřetržité činnosti divadelního spolku Vojan. místní kultura, 6.1.2014.

45. výročí nepřetržité činnosti divadelního spolku Vojan
Autor: mis

Vojan Libice n. C.: Prázdniny snů
Foto Milan Strotzer

LIBICE NAD CIDLINOU: V letošním roce oslavuje divadelní spolek Vojan v Libici nad Cidlinou 45 let nepřetržité činnosti. Ustavující schůze Vojanu byla 20. února 1969. Předsedou byl tehdy zvolen Jaroslav Vondruška, který tuto funkci zastává i v současnosti.

Pod jeho vedením se spolek vypracoval tak, že je známý nejen na 149 místech v České republice, ale viděli jej diváci v Belgii, Rakousku a Chorvatsku.
Na kontě má 45 premiér, z toho 17 pohádek, 20 inscenací pro dospělé a 4 komponované pořady. V záznamech najdeme 631 odehraných představení. Mezi nejúspěšnější inscenace se řadí komedie Blázinec v prvním poschodí, Dva muži v šachu, Oskar, Prázdniny snů a pohádky Jak rozesmát princeznu a Měla babka čtyři jabka.
Téměř od začátku své činnosti se soubor aktivně účastní soutěžních přehlídek (oblastních i národních). Získal na nich mnoho ocenění nejen jednotlivců, ale i kolektivních. Vojan patří k nejfrekvento­vanějším účastníkům národní přehlídky venkovských divadelních souborů ve Vysokém nad Jizerou a může se pochlubit čtyřnásobnou účastí na prestižním festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov. Čtyřicet pět let skvěle reprezentuje Libici nad Cidlinou, Středočeský kraj a Českou republiku.
V minulosti byl Vojan organizátorem okresních i krajských přehlídek. S nadšením se 14 let sjížděli divadelníci z celé republiky do Libice n. C. na celostátní přehlídku FEMAD (festival mladého amatérského divadla, od roku 1990 přehlídku a dílnu divadla pro děti a mládež), kterou Vojan spolupořádal. V současné době zve do Libice n. C. divadelní spolky na nesoutěžní přehlídku Libický divadelní podzim (dříve Divadelní babí léto).

Své 45. výročí nepřetržité činnosti oslaví Vojan přehlídkou všech her, které má v současné době na repertoáru. Uskuteční se ve dnech 11. ledna až 22. března 2013 v Kulturním domě v Libici nad Cidlinou.

Program přehlídky a další informace o divadelním spolku Vojan


Vojan Libice n.C.: Měla babka čtyři jabka. Foto Milan Strotzer.

Článek vložil Milan Strotzer dne: 6. Leden 2014 - 22:28
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':