Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Činoherní klub uvádí, Činoherní klub uvádí: Trumf Ivana Andrejeviče Krylova. AS 25.11.2014 - Aktuality

Činoherní klub uvádí: Trumf Ivana Andrejeviče Krylova

Ve středu 26. listopadu v 19.30 hraje v Činoherním klubu Krylovovu veršovanou frašku TRUMF Divadelní spolek Karel Čapek z Děčína. Představení je věnováno režiséru Pavlu Jarolímovi.

Činoherní
Hudební

Komedie TRUMF byla poprvé uvedena na scénu ochotníky v roce 1801 v Kazackém panství knížete Golicyna, kde I. A. Krylov (1769–1844) pracoval jako sekretář a domácí učitel. Titulní roli německého prince vytvořil tehdy sám autor. Hra je ostrou satirou na ruské samoděržaví, útočným pamfletem na režim cara Pavla I. (1754–1801). Autor v ní mistrně pracuje s jazykem, jeho satira je hluboce vlastenecká a zároveň je parodií na sentimentální dvorskou tragédii.

Divadelní spolek Karel Čapek Děčín existuje od roku 1946. Soubor koncepčně pracuje na uvádění her pro dospělé i pro děti. Účastní se pravidelně soutěží v rámci Svazu českých divadelních ochotníků. Největšími úspěchy souboru byly účasti na Jiráskově Hronově v roce 1992 (A. Goldflam: Tzv. sci-fi) a na přehlídce Divadelní piknik Volyně 2012 (A. Nelega: Amalia dýchá zhluboka). Soubor působí při Městském divadle v Děčíně.

Více na www.cinoherniklub.cz/…i/trumf.html

www.cinoherniklub.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':