Databáze českého amatérského divadla

Texty: HERBST, F.: Přehlídka amatérských divadel je za námi (2012). Trhosvinenské listy 2012, č. 5, s. 9.

Přehlídka amatérských divadel je za námi

V Kulturním domě Trhové Sviny proběhl další ročník Krajské postupové přehlídky venkovských divadel.
V pátek 20. a v sobotu 21. dubna se na jevišti vystřídaly celkem tři jihočeské ochotnické soubory. Přehlídku zahájil Divadelní ochotnický soubor SUD ze Suchdola nad Lužnicí s Aristofanovo komedií Ženský sněm. Sobotní odpoledne patřilo pohádce. Divadelní spolek Rolnička Hořice na Šumavě se divákům představil s veselou pohádkou Český Honza Zdeňka Kozáka a v podvečer se o závěr divadelní přehlídky postaral Divadelní a osvětový spolek FIKAR Nadějkov s anglickou komedií Petera Shaff era Černá hodina.
Přestože letošní ročník patřil z hlediska počtu přihlášených souborů k těm slabším, určitě se bylo na co dívat. O tom svědčí i ocenění, která rozdala účinkujícím odborná porota. Iveta Čuháková si odnesla Cenu za herecký výkon v roli Praxagory ve hře Ženský sněm, Cenu za herecký výkon v roli sl. Furvivalové ve hře Černá hodina právem získala Boženka Dvořáková a do třetice Cenu za herecký výkon v roli královny v pohádce Český Honza obdržela Anna Kotrčová. Porota také udělila dvě čestná uznání a to Kubovi Veselému za herecký výkon v Bridsleye (Černá hodina) a Divadelnímu ochotnickému souboru SUD ze Suchdola nad Lužnicí za dramaturgický výběr hry Ženský sněm.
Závěrem bych rád poděkoval všem účinkujícím, divákům, porotcům a spolupracovníkům MěKS, kteří se podíleli na zdárném průběhu celé divadelní přehlídky. Poděkování také patří Jihočeskému kraji za fi nanční podporu z Dotačního programu Jihočeského kraje pro poskytování příspěvků na přehlídky a soutěže v roce 2012.
Za rok opět nashledanou na divadelní přehlídce.
F. Herbst

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':