Databáze českého amatérského divadla

Texty: KOŘÍNKOVÁ, Marcela: Kroměřížští ochotníci odehrají benefiční představení. AS 29.9.2014-Aktuality.

Kroměřížští ochotníci odehrají benefiční představení

Herečky Divadelního spolku Kroměříž odehrají mimořádné představení hry Mikve. Diváci jej v Klubu Starý pivovar mohli vidět již několikrát. Tentokrát však bude v něčem jiné.

Činoherní
Hudební

„Odehrajeme je z piety k naší kolegyni a velké kamarádce Hance Fialové. Minulý měsíc podlehla těžké nemoci. Mikve byla hra, ve které se představila ve své poslední roli. Tentokrát budeme všechny hrát jen pro ni,“ přiblížila iniciátorka akce Marcela Kořínková.

Aby představení mělo opravdu smysl, výtěžek ze vstupného poputuje na konto nadačního fondu Hrajeme o život. Byl založen pro financování léčby pacientů s těžkými nemocemi. Peníze z něj budou lidem poskytovány v případě, že léčbu nebude hradit pojišťovna a pacient si ji z vlastních zdrojů nebude moci dovolit uhradit.

„Na začátku stálo Konto Franta. Pro svého nemocného kolegu Františka Zborníka jej založili členové Divadelního klubu Jirásek v České Lípě. Na konto přispěli z největší části amatérské divadelní soubory. Zůstatek věnoval František právě nově vzniklému fondu,“ vysvětlila členka DS Kroměříž a organizátorka mimořádného představení Jana Štěpánová.

Podle odhadu je v republice téměř tisíc ochotnických souborů, které jsou ochotny na fond Hrajeme o život přispět. Pokud by každý soubor odvedl částku ve výši dva tisíce korun, výsledná suma by mohla pokrýt například protonovou léčbu pro čtyři pacienty.

„K té tisícovce ochotnických spolků patří samozřejmě i náš divadelní soubor. Budeme rádi, když na představení věnované Hance přijde co nejvíce diváků, abychom všichni společně přispěli na smysluplnou věc,“ dodala Štěpánová.

Diváci si mohou před představením Hanu Fialovou krátce připomenout. „Ve foayer bude instalovaná nástěnka s fotografiemi mapujícími její divadelní činnost. Lidé si budou moci přečíst dokonce i básničky, které napsala,“ uzavřela Kořínková.

Termín konání:

14.10.2014 se koná na Starém pivovaře v Kroměříži.
Začátek představení je v 19 hodin.
Vstupenky lze zakoupit v Informačním centru Kroměříž.
Cena jedné vstupenky činí 100 Kč.

Marcela Kořínková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':