Databáze českého amatérského divadla

Texty: Divadelní spolek na Hlíně při SDH - MRAZÍK SE HRÁL I NA FESTIVALU V BUČOVICÍCH (kusé informace o festivalu v r. 2009).

MRAZÍK SE HRÁL I NA FESTIVALU V BUČOVICÍCH

V týdnu od 12. do 17. října 2009 probíhá ve městě Bučovice již třetí ročník Ochotnického festivalu Miroslava Doležala, kterého se již po druhé (v loňském roce s divadelní hrou Noc na Karlštejně) účastnil i hlínský ochotnický kroužek.
Hlínští zde měli v pondělí 12. 10. naposledy odehrát velmi oblíbený pohádkový muzikál Mrazík, což znamenalo velkou změnu, hlavně co se scény jeviště týká. Přesunout celou náročnou scénu jeviště s přírodními doplňky, které mohl návštěvník přírodního divadla na Hlíně shlédnout, ale nebylo možné, neboť sál Katolického domu v Bučovicích má jen menší jeviště. Ale hlínští i přesto vytvořili trošku jinou scénu a také museli trochu improvizovat v jednotlivých výstupech. Scéna se tak musela obejít i bez tolik oblíbeného příjezdu čarodějnice na čtyřkolce, kdy tentokrát jen přifrčela na koloběžce a také chyběly i další dopravní prostředky a vymoženosti jako třeba otáčející se chaloupka Ježibaby nebo sáně dědy Mráze.
I přes počáteční komplikace v přepravě všech kulis a kostýmů do Bučovic se nakonec vše v čas podařilo a sál s téměř dvě stě lidmi praskal ve švech. Hlínští ochotníci opět potvrdili, že jsou výborní herci a zpěváci, kteří jsou schopni se přizpůsobit každému prostředí a zvládnout vše profesionálně. Hostem pondělního večera byl i známý herec Mirek Šimůnek, který se ochotně vyfotil s herečkami hlínského divadla. Na závěr představení dostal každý herec a herečka růži a hlínské divadlo obdrželo z rukou starostky města Bučovice účastnický certifikát spolu se soškou maskota města Bučovice, Zajíce bučovického - zajíce ZABU.
Bučovičtí chválili nejen představení, ale i celou činnost hlínského divadla, kterou znají zejména prostřednictvím obecních webových stránek, které se jim také moc líbily.

A co o Hlínských napsali na webu města Bučovice? – přečtěte si s námi – citujeme:
„Od 19.00, stejně jako v každý festivalový den, pak bylo zahájeno představení ochotnického souboru z obce Hlína u Ivančic. Ti představili své zpracování muzikálu Mrazík. Takřka dvouset členné publikum zažilo devadesát minut vtipně pojaté klasiky doplněné o takřka profesionální výkony zpěváků - herců. Ochotníci z Hlíny tak po loňském představení muzikálu Noc na Karlštejně potvrdili svým výkonem své nadšení pro ochotničení. Atmosféru v sále doplnily profesionálně připravené kulisy, které diváky vtáhly do pohádkové krajiny jedné z nejznámějších ruských pohádek."
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':