Databáze českého amatérského divadla

Texty: ČEJKA, Milan: Libický divadelní podzim začne černou komedií. AS 1.9.2014-Aktuality.

Libický divadelní podzim začne černou komedií

Třináctý ročník Libického divadelního podzimu uspořádá místní Divadelní spolek Vojan Libice nad Cidlinou.

Činoherní
Hudební

Tradiční přehlídku zahájí Divadelní spolek Právě začínáme z Horních Počernic hrou Vrátila se jednou v noci. Diváci se mohou těšit na brilantně napsanou černou komedii současného argentinského dramatika Eduarda Rovnera. „Starý mládenec Manuel řekne u hrobu své matky, že se bude za pár dní ženit. Téže noci se matka ze záhrobí vrátí domů a začne se mu stejně jako kdysi plést do života,“ uvedla za pořadatele Helena Vondrušková. Představení se uskuteční v sobotu 27. září od 19.30 v libickém kulturním domě.

Zhruba o měsíc později v sobotu 25. října v 15 hodin zde uvedou místní ochotníci pohádku Vlastimila Pešky Měla babka čtyři jabka. Děti shlédnou čtyři známé pohádky propojené rytmickými písničkami. Ve stejný den od 18 hodin nabídne divákům Divadelní soubor Domu kultury v Krupce zábavné pásmo nazvané Ať žijí nebožtíci. Zkušení ochotníci se představí s kabaretním pásmem humorných monologů o posledních věcech člověka. Pořad je proložen živou hudbou a slovem moderátora. Pro diváky je připraveno i překvapení!

Dále na sobotu 8. listopadu od 18 hodin připravil DS Vojan Libice nad Cidlinou reprízu francouzské komedie Zelňačka. Komedie pojednává o dvou starých sousedech, kteří žijí na samotě a užívají si zaslouženého odpočinku. Své dny oba dědci tráví pěstováním hlávkového zelí, sekáním dřeva, vařením zelňačky a hlavně popíjením dobrého vína. Do jejich pohody a vzpomínek však shodou okolností vstoupí mimozemšťan z planety Oxo. „Jak všechno dopadne? Přijďte se podívat! Všichni se ale můžete těšit na příběh, ze kterého dýchá atmosféra spokojenosti, moudrosti a svěží životní filosofie,“ pozval režisér Jiří Hlávka.

Libický divadelní podzim zakončí v sobotu 29. listopadu v 18 hodin slavný polský muzikál o zbojnících nazvaný Malované na skle.

Autoři Ernest Bryll, Katarzyna Gärtner a Jaromír Nohavica napsali múzickou baladu o svobodě a přátelství, ale také o andělech a ďáblech v lidských srdcích. Slavný muzikál se od roku 1970 stále hraje na mnoha polských, českých i evropských scénách.

Milan Čejka
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':