Databáze českého amatérského divadla

Texty: MATOUŠEK, Petr: Deset sezón za námi. Divadelní nepravidelný občasník kurýr, 2010 č.2-3.

Deset sezón za námi
Tak jako každý rok, tak i letos přichází léto a s ním i letní plenérový festival Léto na dlani. Tak jako každý rok připravili jsme pro vás zase něco nového. Tak jako každý rok mentálně zvedám mraky a jak vidno letos se mi to daří, a tak jako každý rok bude bohatý program. Tak jako každý rok si to společně užijeme.
Na počátku byla idea. Vytvořit alternativní divadelní nabídku v době letních prázdnin, kdy profesionální scény ztichnou. Dnes je Léto na dlani pravidelnou součástí letní kulturní nabídky, na kterou se těší nejen naši diváci, ale i soubor. Mezi těmito dvěma body leží deset let. A protože neškodí trochu se ohlédnout, přinášíme trochu statistiky.
Za 9 let (nepočítáme letošní festival) bylo odehráno celkem 103 vystoupení, z toho 68 divadelních představení a 35 koncertů. Z oněch 68 představení jsme jako Divadýlko ve vlastní produkci uvedli 32 inscenací, některé i vícekrát. Tato představení shlédlo 4090 diváků. Nejnavštívenější festival byl v roce 2007 se 663 diváky. nejhorší návštěvnost byla v roce 2005 - pouhých 360 diváků. Hostující představení podle návštěvnosti - Nežerte Clinta Eastwooda (Divadlo Neškvor - 71 diváků) Saturnin (DS Tyl Rakovník - 63), O hubaté princezně (Divadlo z půdy - 60). Nejnavštívenější domácí představení jsou tato: Pít či nepít (2008 - 104 diváků), Šílená lokomotiva (2003 - 98 diváků a třetí se umístilo představení Rue Bonaparte 17 (2007 - 95 diváků). Přejme si společně, aby nám do naší statistiky přibývala jen ta tučnější numera.
Petr Matoušek, principál
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':