Databáze českého amatérského divadla

Texty: MATOUŠEK, Petr: (ne) TUCTOVÉ LÉTO 2012. Divadelní nepravidelný občasník kurýr, 2012 č.3.

(ne) TUCTOVÉ LÉTO 2012
Letos se potkáme na letní divadelní scéně již po dvanácté. Doufám, že tucet a tuctovost zůstanene jen záhlaví letošního ročníku a nijak neovlivní celkovou atmosféru letního hraní.
Z hlediska dramaturgického výběru představení vás jistě napadne, že je letos poněkud předivadýlkováno. Důvod je prostý, opět se vše točí okolo peněz a Středočeského kraje. Proto, abychom Léto naplnili až po okraj, tak jak jste zvyklí z předchozích ročníků, nezbývalo, než sahnout do vlastní mošny. A tak si můžete znovu osvěžit představení, která jste možná už kdysi viděli v klasickém divadelním prostoru, nebo už před tak dlouhou dobou, že si je vlastně ani nepamatujete. Letošní léto je jedinečnou možností si je zopakovat, oživit i s trochou dobrodružství, které k letní plenérové scéně patří. Pokud by se stalo, to co nikdo z nás nechce ani nečeká, tedy kdyby začalo pršet, krápat, poprchávat nebo jinak sychrat, deštivět, vězte, že 16. hodina rozhodne. O variantě v suchu, v divadelním sále Domu kultury, vás bude informovat rádio Jizera.
Bohužel se letos musíme obejít bez naší nové premiéry (vloni byly dokonce dvě), která se díky probíhajícím kosmetickým úpravám na Mužích ve zbrani přesunula až na měsíc říjen. Ale už dnes si můžeme slíbit, že příští 15. sezóna tak bude ozdobena více premiérami, než je obvykle zvykem.
Petr Matoušek,
principál Divadýlka na dlani
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':