Databáze českého amatérského divadla

Texty: Ražice, Ražický hravý spolek, M. Camoletti: Na správné adrese – hodnocení poroty KP Trhové Sviny 2014

Ražický hravý spolek
Marc Camoletti: NA SPRÁVNÉ ADRESE

Ražická inscenace je poctivou situační komedií. Svému žánru nezůstává nic dlužna a nepokouší se do textu zvenčí prosadit další ambice. Režiser pečlivě vykládá základní situaci a opíraje se o vědomé herecké výkony všech představitelů, zdařile připravuje divákovi jednotlivá nedorozumění, překvapení a komické situace.

Herecký soubor je velmi dobře schopen vést své postavy ve vytyčeném rámci průběžného jednání a zásobovat tak diváka radostí z velkého počtu okamžiků, kdy hlediště ví mnohem víc než neštastníci ocitající se „na správné adrese“. Především pak Bernard (nájemník) Miloše Semráda je obdařen až jevištní socíální demencí, kdy ani na okamžik nepodlehne „vábení“ zábavnosti a tvrdošijně pracuje s holými jevištními fakty. Touto strohou technikou nakonec ale dosahuje nejbohatší situační komiky.

Scéna je funkční, k tomuto žánru vlastně klasická (5 dveří, okno, stůl, sofa), režiserovi umožňuje všechny situace přehledně (v prostoru i čase) organizovat.

Jedná se tedy o scénování materiálu, jehož kvality a možnosti inscenace rozpoznala, vybrala si pro ni vhodné nástroje a dokáže je v daném řádu s úspěchem využívat.

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':