Databáze českého amatérského divadla

Texty: HULÁK, Jakub / mis: Dětská scéna 2014. AS 11.6.2014-Přehlídky a festivaly.

Dětská scéna 2014

Ve Svitavách začíná v pátek 13. června 43. ročník celostátní přehlídky dětského divadla a 43. ročník celostátní přehlídky a dílny dětských recitátorů pod společným názvem Dětská scéna.

Dětské

Kromě zajímavých a inspirativních vystoupení dětských souborů i sólistů bude součástí přehlídky jako vždy také vzdělávací program pro dětské i dospělé účastníky a večerní doplňkový program.

Dětská scéna je klíčová akce v oblasti dramatické výchovy v ČR. V rámci přehlídky vystoupí přes 70 sólových recitátorů a 17 dětských divadelních souborů vybraných ze sedmadvaceti krajských postupových kol z celé republiky. Děti se spolu budou jako vždy setkávat v diskusních klubech, praktických dílnách a v rámci večerních doplňkových programů.

Přehlídky se zúčastní také přes sedmdesát vedoucích dětských souborů, učitelů, studentů vysokých škol, středních pedagogických škol a dalších zájemců, pro něž je připraven vzdělávací program v podobě šestidenních praktických seminářů věnovaných divadlu a dramatické výchově a odborně vedených diskusí o přehlídkových vystoupeních.

Dětská scéna se uskuteční ve dnech 13. ‒ 19. června 2014.

První část Dětské scény, Celostátní přehlídku a dílnu dětských recitátorů, doplní seminář Zuzany Jirsové ze ZUŠ V. Nováka v Jindřichově Hradci zabývající se samotným smyslem dětského přednesu a vybraným otázkám týkajícím se interpretace textu. Významnou událostí divadelní části bude seminář Divadelní tvorba v kontextech současného světa pod vedením britského režiséra a pedagoga Michaela Supplea.

Seminář herecké průpravy povede herečka a pedagožka Hana Smrčková, dílnu zaměřenou na práci s námětem a literární předlohou při přípravě divadelní inscenace s dětmi povede Irena Konývková, ředitelka ZUŠ Ostrov a vedoucí špičkových dětských divadelních souborů. Studenty středních pedagogických škol z celé republiky zasvětí do zákonitostí a metod dramatické práce s příběhem odbornice na předškolní pedagogiku Vlasta Gregorová.

V rámci doprovodného programu uvidí diváci např. představení Poslední trik Georgese Mélièse Divadla DRAK Hradec Králové nebo Pohyblivé obrázky Hany Voříškové a Heleny a Jiřího Vedralových z Chocně.

Pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana a z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury ČR pořádají přehlídku NIPOS-ARTAMA Praha, Středisko kulturních služeb města Svitavy a Sdružení pro tvořivou dramatiku ve spolupráci s katedrou výchovné dramatiky DAMU, za finančního přispění Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, města Svitavy a Pardubického kraje.

Program Dětské scény Svitavy 2014 pro veřejnost

Jakub Hulák/mis
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':