Databáze českého amatérského divadla

Texty: -rp-: Hra Jiřího Homoly KUPCI v Činoherním klubu. AS 14.5.2014-Aktuality.

Hra Jiřího Homoly KUPCI v Činoherním klubu

Činoherní klub uvádí: Jiří Homola, autor a režisér kladenského divadelního souboru Kladina, tentokrát napsal a se svým ansámblem nastudoval tragikomický „nemilostný příběh“ z Karl-Marx-Stadtu. V Činoherním klubu můžete inscenaci Kupci zhlédnout v neděli 18. května.

Hudební
Činoherní

Jiří Homola, autor a režisér kladenského divadelního souboru Kladina, tentokrát napsal a se svým ansámblem nastudoval tragikomický „nemilostný příběh“ z Karl-Marx-Stadtu. V Činoherním klubu můžete inscenaci Kupci zhlédnout v neděli 18. května.

Intimní tragikomedie Vás zavede do jedné z mnoha východoněmeckých domácností, ocitajících se na prahu znovusjednoceného Německa. Všechno se mění a každý se s tím musí vyrovnat po svém. Chemnitz nebo Karl-Marx-Stadt? Jít naproti novým zítřkům, nebo se nostalgicky ohlížet zpět? A je to vůbec důležité, pokud nevíte, vedle koho žijete uvnitř vlastní rodiny? Hra o lásce, nenávisti a dávném hříchu, který přicházejí vynést na světlo až tajemní kupci ze západu, jejichž návštěva se pro zdánlivě obyčejnou rodinu stává fatální.

KLADINA, KLAdenská DIvadelní NÁhražka, je amatérský divadelní soubor, který působí v Kladně od roku 2010 a pomalu se stává nedílnou součástí místní kulturní scény. Má za sebou úspěšné hry Sborovna, Sklad, Pád rtuti, které nejednou vyprodaly hlediště Kladenského divadélka či divadla Lampion a o přízeň diváků se ucházely i za hranicemi města. Kladina zaznamenala úspěch v Lounech, Turnově či Chyňavě, neobvyklým představením bylo uvedení Skladu v prostorách dolu Mayrau v rámci Muzejní noci a prozatímním vrcholem pak dosavadní vystoupení v pražském Činoherním klubu. Zveme Vás srdečně!

Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1, Vstupné 90,– / 19.30

-rp-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':