Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Radnický Dráček 2014. místní kultura 9.5.2014

Radnický Dráček 2014
Autor: mis

Snímek z úspěšné inscenace 20. ročníku přehlídky ‒ Soubor HOP-HOP Ostrov: Tak tohle je naše Leni.
Foto Milan Strotzer.RADNICE: Letos se v Radnicích uskuteční již 21. ročník Oblastní přehlídky činoherních divadelních souborů hrajících pro děti – Radnický dráček. Soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů je postupovou pro Celostátní přehlídku amatérského činoherního divadla pro děti Popelka v Rakovníku.

Přehlídka je určena především souborům z Plzeňského a Karlovarského kraje. Na programu 21. ročníku Radnického dráčku je 8 isncenací. Přehlídku zahájí představení Divadelního spolku Jezírko Plzeň s instancí hry Příběhy z peří. Na jevišti sálu kulturního domu U Růže se pak vystřídají soubory Teátr Vaštar z Nezdic na Šumavě, Divadlo Meluzína z Plzně, M M Hranice, Podividlo ažažAš, Divadelní soubor z Hůrek, Divadelní studio D3 Karlovy Vary a přehlídku zakončí soubor Na poslední chvíli z Ostrova inscenací Smrdět zakázáno.

21. Radnický dráček se uskuteční ve dnech 10. ‒ 11. května 2014 v sále kulturního domu U Růže v Radnicích.

K jednotlivým soutěžním inscenacím se uskuteční veřejné rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty, která v závěru přehlídky ocení nejlepší výkony a inscenace a doporučí nejpodnětnější a nejkvalitnější inscenace k účasti na celostátní přehlídce Popelka v Rakovníku. Ocenění se navíc dostane i herci či herečce na základě výsledku divácké ankety o nejlepší herecký výkon. Součástí přehlídky je varhanní koncert Drahomíry Matznerové, který se uskuteční v sobotu 10. května od 19 hod. v Kostele sv. Václava v Radnicích.

Přehlídku pořádají Spolek divadelních ochotníků Radnice a Svaz českých divadelních ochotníků za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Plzeňského kraje.

Program přehlídky Radnický Dráček 2014

Související články:
33. ročník přehlídky Popelka 2014
Článek vložil Milan Strotzer dne: 9. Květen 2014
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':