Databáze českého amatérského divadla

Texty: ČEJKA, Milan: Přehlídka v Sadské. AS 5.4.2014-Přehlídky a festivaly.

Přehlídka v Sadské

Šestnáctý ročník postupové regionální přehlídky venkovských divadelních souborů Klicperovy divadelní dny se koná v Sadské. Festival vyhlásil Svaz českých divadelních ochotníků a Město Sadská a finančně ho podporuje Středočeský kraj.

Tradiční přehlídku zahájí ve čtvrtek 10. dubna v 19.30 v sále místního kina Divadelní soubor Jiřího Voskovce Sázava komedií Rudolfa Hrušínského nazvanou Pancho se žení. Diváci se mohou těšit na rozvernou hudební veselohru o lásce a ranci peněz, odehrávající se shodou okolností v Mexiku. Páteční program nabídne už v 16 hodin upravenou Aristofanovu hru s komediální zápletkou Lysistrata vyprávějící o spiknutí vedeném krásnou a chytrou ženou proti všem bojechtivým mužům. Tuto inscenaci uvede na festivalu Občanské sdružení Zornice Maršovice. Dále v 19.30 dojde ke slavnostnímu zahájení přehlídky a poté se domácí soubor Klicpera představí s úsměvným příběhem z pera Josefa Berana Dva pod mostem a zbytek na něm. Situační komedie pojednává o dvou zkrachovalých živnostnících – bezdomovcích a přinese nečekané rozuzlení. V sobotu 12. dubna se na festivalu nejprve bude v 10 hodin prezentovat Divadelní spolek Vojan z Libice nad Cidlinou. Pro děti přichystal pohádku Václava Berana Čarovný kámen. Nejmenší diváci shlédnou příběh Kristýnky, Matěje, jejich dědečka a tři čarodějnic. Vše doplňují rytmické písničky. Potom v 16 hodin sehraje Dobřichovická divadelní společnost z Dobřichovic francouzskou bláznivou, ale nepolitickou komedii Bordel na ministerstvu. Poslední soutěžní představení nabídne v 19.30 soubor Mrsťa Prsťa Juniors Kouřim. Mladí ochotníci si připravili hru Tajemství hostince U létajícího draka, kterou podle romantické novely Sheridana Le Fanu napsal Martin Drahovzal. Všechna představení bude hodnotit odborná porota, která v neděli 13. dubna ve 13.30 vyhlásí výsledky přehlídky. Nejlepší inscenace může být nominována na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Na úplný závěr festivalu uvede už mimo soutěž v 15 hodin hostující Divadelní soubor Hálek z Nymburka pohádku Jiřího Tepera a Antonína Hlavičky Ferda Mravenec aneb Škola jízdy na kolečkových bruslích.

Milan Čejka
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':