Databáze českého amatérského divadla

Texty: PÁCL, Radvan: Šakalí léta v podání DS Veselé zrcadlo. AS 7.4.2014-Aktuality.

Šakalí léta v podání DS Veselé zrcadlo

Činoherní klub uvádí: Šakalí léta v podání divadelního spolku Veselé zrcadlo. V neděli 13. dubna bude hostem přehlídky amatérských divadel v Činoherním klubu divadelní spolek Veselé zrcadlo při Gymnáziu Ústí nad Orlicí.

Činoherní
Hudební

V neděli 13. dubna bude hostem přehlídky amatérských divadel v Činoherním klubu divadelní spolek Veselé zrcadlo při Gymnáziu Ústí nad Orlicí. Představí se inscenací ŠAKALÍ LÉTA, která vznikla na námět filmové povídky Petra Jarchovského a divadelního scénáře Miroslava Hanuše v úpravě a režii Lenky Janyšové.

Studentský divadelní soubor Veselé zrcadlo se pravidelně schází téměř 15 let. Tvoří ho bývalí a současní studenti gymnázia. Má za sebou nastudování několika činoherních inscenací: Krysař, Romeo a Julie, Absurdní hříčky, Jak jsem vyhrál válku, aj. Účastní se i přehlídek amatérského divadla a sám spolupořádá celostátní přehlídku mladých a studentských divadel Mladá scéna.

Lenka Janyšová o vzniku souboru říká: „Na Gymnáziu v Ústí nad Orlicí se už několik desetiletí udržuje tradice oslav Dne studentstva. Nastoupila jsem na tuto školu jako pedagožka v roce 1993 a hned v roce následujícím jsem v rámci oslav připravovala se studenty divadelní představení. Byli jsme divadlem nepoučení, ale nadšení, bez ambicí k soutěžím. Zkusili jsme Výtečníky, Gaudeamus Igitur od Pavla Dostála, Cestu kolem světa, Novou komedii o Libuši, vlastní úpravu Starců na chmelu. To vše hrály pouze třetí ročníky. Pak ale nastal zlom. Já jsem se začala divadelně vzdělávat (Kurz praktické režie aj.) a na škole vytvořila divadelní kroužek pro různé věkové kategorie. Časem jsme si vybrali jméno – Veselé zrcadlo. To proto, že zkoušíme v zrcadlovém gymnastickém sálku a většinou se smějeme.“

Zveme Vás srdečně do Činoherního klubu na Šakalí léta, hru o tom, že i v těžké době 50. let měli mladí lidé své lásky, přátele, prožívali strach, obdiv, smutek i zklamání…

Činoherní klub Ve Smečkách 26, Praha 1 / Vstupné 90,– / 19.30

Radvan Pácl
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':