Databáze českého amatérského divadla

Texty: mis: ŠPÍL-BERG 2014. AS 28.3.2014-Přehlídky a festivaly.

ŠPÍL-BERG 2014

Ve Středisku volného času Lužánky na pracovišti Labyrint v Brně se uskuteční krajská kola celostátních přehlídek Mladá scéna Ústí nad Orlicí, Šrámkův Písek a Wolkrův Prostějov pod společným názvem ŠPÍL-BERG 2014.

Experimentální
Studentské
Poezie

Soubory a recitátoři mají možnost se setkat, prezentovat a porovnávat výsledky své práce. Hlavním smyslem přehlídek je podpora zájmu studentů o umělecké aktivity, vzájemná inspirace a kultivace amatérské umělecké činnosti. Účastníci mohou absolvovat workshopy pod vedením odborných lektorů.

Všechna divadelní představení i vystoupení recitátorů posoudí odborný lektorský sbor. V rámci přehlídky proběhnou veřejné diskusní dílny, kde budou reflektovány dojmy diváků. Cílem těchto diskusí je prohlubovat informace o jednotlivých vystoupeních, jak vzhledem k divákům, tak k účinkujícím, a tím se vzájemně inspirovat a pomáhat mladým divadelníkům i recitátorům v jejich dalším uměleckém snažení.

Přehlídka ŠPÍL-BERG se uskuteční ve dnech 29. a 30. března a 3. ‒ 5. dubna 2014 ve Středisku volného času Lužánky na pracovišti Labyrint (Švermova 19) v Brně-Bohunicích.

Recitační část přehlídky určená sólistům proběhne ve dnech 29. ‒ 30. března 2014. Nejlepší recitátoři z ní postoupí na Wolkrův Prostějov, 57. celostátní přehlídku uměleckého přednesu a divadla poezie v Prostějově.

Divadelní část přehlídky se uskuteční ve dnech 3. ‒ 5. dubna 2014. Nejlepší inscenace jsou doporučovány k účasti na Mladé scéně, celostátní přehlídce studentských divadelních souborů v Ústí nad Orlicí, na Šrámkově Písku, celostátní přehlídce experimentujícího divadla v Písku a na Wolkrově Prostějově, celostátní přehlídce uměleckého přednesu a divadel poezie v Prostějově.

Program recitační části přehlídky ŠPÍL-BERG 2014

Program divadelní části přehlídky ŠPÍL-BERG 2014

Přehlídku ŠPÍL-BERG 2014 pořádá SVČ Lužánky Brno za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna.

mis
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':